З 1 січня 2025 року змінилися умови страхування "Зеленої картки"Зелена картка" — обов’язковий міжнародний страховий сертифікат для виїзду за кордон на власному авто.Об'єктом страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані з відшкодуванням особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, шкоди, заподіяної життю, здоров'ю, майну потерпілих внаслідок експлуатації забезпеченого транспортного засобу.". Відтепер страховий поліс не можна буде оформити на кордоні прямо перед виїздом в іншу країну, оскільки після оформлення він почне діяти тільки з наступного дня.
Антоніна Гера зазвичай оформляє "Зелену картку" дистанційно. Зараз вона прийшла на консультацію, оскільки з нового року змінилися умови страхування.
"Плюс тут в тому, що "Зелена картка" може бути в pdf-форматі в електронному виді. Це зручно. Хоча, дотепер я також цим користувалася. Мінус, як на мене, і досить суттєвий у тому, що якщо я хочу їхати за кордон уже сьогодні на своєму авто і звертаюся до фахівця, щоб мені виписав "Зелену картку" я це зробити у цей день не можу", — розповідає Антоніна Гера.

До 1 січня 2025 року оформити обов’язкову для виїзду за кордон "Зелену картку" можна було перед самим кордоном у представників страхових компаній у день виїзду.
"З нового року "Зелена картка" пішла на вільне ціноутворення, тобто кожна страхова компанія самостійно встановлює тарифну сітку, тобто вартість "Зеленої картки". Також заборонено укладати день-у-день "Зелену картку". І найважливіша зміна, що зараз повністю електронний поліс "Зеленої картки", — каже керівник страхової компанії Віталій Маркусь.
За словами керівника страхової компанії, "Зелена картка" — це не страхування власного автомобіля, а страхування відповідальності, яка може настати за межами України.
"Автоматично йде перевірка "Зеленої картки" при перетині кордону Державною прикордонною службою України. Цей процес є автоматизований: сканується державний номерний знак транспортного засобу і працівник ДПСУ бачить чи є в автомобіля "Зелена картка" чи її нема", — додає Віталій Маркусь.
Віталій Маркусь каже, за його спостереженнями приблизно 20% клієнтів зверталися за оформленням "Зеленої картки" у день виїзду з країни. Інші оформляють документи завчасно. Антоніна додає, сама була в ситуації, коли їхати за кордон потрібно було терміново.
"Бувало так, що я навіть не знала, що сьогодні мені потрібно буде їхати, а у мене аеропорт. І тут проблема. Я зараз не розумію наскільки це актуально і наскільки це спрощення для людей. Як на мене, мені це максимально незручно", — каже Антоніна Гера.

Щодо цін, які з нового року кожна страхова має право встановлювати на власний розсуд, то тут усе залежить від виду транспортного засобу.
"Класифікується на легкові, вантажні, автобуси і мотоцикли. Це 4 категорії. І також ціна залежить від терміну дії. Термін дії можливий від 15 днів — це мінімальний, до одного року. Наприклад на 15 днів на легковий автомобіль, вартість близько 1000 гривень. Якщо брати на цей же легковий автомобіль на рік, то вартість буде коливатися близько 13 000 гривень", — зазначає Віталій Маркусь.
За словами Віталія, в офісі страховій компанії, де він працює, за десять днів нового року оформили приблизно 40 "Зелених карток".
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok