Близько 250 людей притягнули до адміністративної відповідальності за стихійну торгівлю з початку цього року в Ужгороді. Про це Суспільному розповів заступник начальника відділу контролю за благоустроєм Ужгородської міської ради Іван Головко.
Навпроти входу в продуктовий ринок на площі Корятовича Марія з Тячівського району продає сливи, яблука, груші. Тут жінка торгує близько 20 років.
"Зимою приїжджаю. Люди часто купують, бо знають мене, товар домашній. Працівники ринку також відносяться до мене добре. Працівники муніципальної варти раз приходили, я пояснювала, що то все домашнє, то все своє. Треба на щось жити, роботи нема, нема де робити, тому так", — розповідає Марія.
Мар'яна, яка працює на продуктовому ринку близько 15-ти років, каже, що через стихійну торгівлю кількість покупців в неї дещо зменшилася.
"На вулиці стихійний ринок, там вони дають дешевше. Але є свої клієнти, що приходять і купують все ж в нас, бо не довіряють на вулиці", — додає Мар'яна.
За словами заступника директора товариства "Ужгородський ринок" Миколи Цапа, на продуктовому ринку є 280 торгових місць.
"Ринок на сьогоднішній день заповнений на 45%. Є торгові місця. Є місце, де торгувати. Оренда невелика — 35 гривень за торгове місце — це за один день. Ми за 11 місяців мільйон 500 тисяч заплатили податку. 30 тисяч гривень платимо за вивіз сміття. Продавці скаржаться на стихійну торгівлю, тому що люди платять (орендну плату за місце – ред.), це конкуренція для них, люди добросовісно платять податки, сплачують за торгові місця", — розповідає Микола Цап.
Микола Цап каже, що з людьми, які торгують за межами ринку, говорив.
"Я запрошую: "Заходьте, торгові місця є". Всі б хотіли торгувати в першому ряду, але всіх не помістиш. Листи писали на мерію. Я періодично телефоную то заступнику міського голови, який курує ці питання, то начальнику департаменту й кажу: "Будь ласка, відправте своїх працівників, тому що в нас немає ніяких адміністративних ресурсів впливати на вуличну торгівлю", — додає Микола Цап.
Близько 250 людей притягнули до адміністративної відповідальності за стихійну торгівлю з початку цього року в Ужгороді. Розповів заступник начальника відділу контролю за благоустроєм Ужгородської міської ради Іван Головко.
За його словами, найбільш проблемна ділянка — це центр міста, де ринок. Перший раз на людину можуть виписати припис щодо оформлення дозвільних документів на здійснення торгівлі. Якщо людина це не робить, то вже притягується до адміністративної відповідальності.
"За ст. 152Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів КУпАПКодексу України про адміністративні правопорушенняна кожного винуватця складається адміністративний штраф, який передбачений правилами благоустрою міста Ужгород і затверджений рішенням сесії міськради. Сума від 340 до 1380 гривень — це на громадянина. А на ФОПа — це мінімальний штраф 1700 грн, який приймається за рішенням адміністративної комісії", — каже Іван Головко.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok