Сергій Кузнєв — був військовим 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. У 2014 році він поїхав у зону АТО захищати Україну від російських військових.
Сергій Кузнєв загинув 3 листопада 2023 року у прифронтовому селі на Запоріжжі. Тоді російська ракета поцілила по скупченню військових 128-ї бригади. Його історію Суспільному розповіла дочка загиблого військового Анна Кузнєва.
Сергій Кузнєв брав участь у боях під Дебальцевим.
Його дочка розповіла: "Тато був у котлі майже. Коли його привезли додому, всіх наших військових 128-ї бригади, то ми його так зустрічали. Я пам’ятаю, що це було взимку, це було вночі, було дуже холодно. Їх дуже довго везли. Це був цілий автобус з військовими. Ми його чекали майже до 12 години ночі. Ми тоді всі були щасливі, плакали, було холодно. Це був такий серйозний момент для нашої сім’ї".
Після демобілізації долучився до команди Міністерства у справах ветеранів України.
Дочка Сергія Кузнєва Анна розповіла: "Тато був військовослужбовцем за спеціальністю, він навчався на офіцера в Одеському інституті сухопутних військ. І у 1990-х роках його перевели на Закарпаття служити. У 2008 році по скороченню його звільнили і він залишився без роботи. Далі він шукав інші способи заробити, шукав іншу роботу і так вийшло, що він почав займатися дистрибьюторством і був приватним підприємцем. У 2014-2015 році він ще служив, він був призваним військовим. А з 2015 року, якщо не помиляюся, він демобілізувався і повернувся у таке "нормальне життя". Він почав займатися державною службою, він пішов у Міністерство ветеранів".
За словами Анни, згодом Сергій Кузнєв почав працювати над проєктом "НадКарпаття".
"Він був одним з організаторів проєкту "Україна — Норвегія", де військовослужбовці та члени їхніх сімей могли проходити адаптацію після війни. Саме через цей проєкт він почав свою власну справу — проєкт "НадКарпаття", де він знімав з висоти пташиного польоту Ужгород та інші міста Закарпаття. Він робив відео і фотозйомки різних красивих місць Закарпаття, показував його красу, робив відео на YouTube", — розповіла Анна Кузнєва.
На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Сергій Кузнєв знову став на захист Батьківщини.
Дочка військового розповіла: "Він був у Житомирській області — це десь середина 2022 року, потім їх відправили на Херсон, восени 2022 року вони визволяли Херсон. Узимку 2022-2023 року вони були в Бахмуті. З 2023 року його перевели на Запорізький напрямок, де він і загинув, на жаль. У нас є тільки єдина татова нагорода — це Орден Богдана Хмельницького III ступеня, якщо не помиляюся".
Анна каже: під час служби тато їй допомагав з навчанням.
"Узимку 2023 року так вийшло, що я потрапила на міжнародний обмін. Я мала їхати в Ригу. Тоді була сесія, вона була онлайн. Мені потрібно було закрити один предмет, тобто здати домашнє завдання онлайн. На жаль, коли я була на кордоні, в мене не було інтернету, а мені дуже потрібно було це здати. Я просила маму, а мама не могла цього зробити. Я пам’ятаю, як тато мені робив цю "домашку", він знав пароль від моєї електронної пошти, він це все робив для мене. Тепер, коли я це все згадую – той момент, коли він мені відправляв цю "домашку", а я складаю той пазл, що він був на війні, то в мене не вкладається в голові той факт, як він мені "закривав" той бухгалтерський облік", — згадує Анна.
До роковин загибелі Сергія Кузнєва його родичі перевидали календар на 2025 рік. Він має таке ж наповнення, як календар за 2022 рік, над яким працював Сергій Кузнєв.
"Там фотографії Ужгорода з дрона, та загалом Закарпаття у такому форматі календаря. Цей календар був запланований на 2022 рік. На жаль, почалася війна і календар цей не настільки поширився, як би хотів тато. Ми створили такий самий календар з таким же наповненням і перевипустили його для 2025 року. Це така згадка про тата. Ми б хотіли, щоб ці календарі не просто стояли в когось вдома, а щоб вони зробили добру справу, тобто за гроші, вилучені з продажу календарів, ми хочемо купити дрон", — розповіла дочка військового.
Сергій Кузнєв загинув 3 листопада 2023 року у прифронтовому селі на Запоріжжі. Тоді російська ракета поцілила по скупченню військових 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, яких зібрали та вишикували для урочистостей до Дня ракетних військ та артилерії.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp