Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній приїхав з першим візитом на Закарпаття. На Пагорбі Слави в Ужгороді 25 жовтня митрополит Епіфаній вшанував пам’ять загиблих захисників України.
У літії Літія — різновид короткого богослужіння. Літія за померлими — заупокійна служба, коротша, ніж панахида.за полеглими воїнами, яку очолив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, взяли участь священники, представники місцевої влади, правоохоронці, родичі захисників та гості міста.
Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих військових. Артисти Закарпатського народного хору заспівали Державний Гімн України.

Митрополит Епіфаній вшанував пам’ять полеглих захисників України, місто Ужгород 25 жовтня 2024 ркоу. Мирослав Білецький/Facebook
"Наш священний обов’язок молитися і особливо поминати тих, які віддали свої життя заради кожного із нас, м пам’ятаємо, ми молимось, адже через молитву ми проявляємо до них свою любов і засвідчуємо, що вони є, вони існують душею. Ми покликані зберегти той героїчний подвиг для нас, для нашого майбутнього утвердження, адже вони боролися і мріяли жити в своїй єдиній, незалежній, сильній, демократичній Україні, вони мрія про перемогу, тому ми з вами покликані продовжити цю боротьбу, яка завершиться нашою перемогою", — наголосив митрополит Епіфаній.

Митрополит Епіфаній вшанував пам’ять полеглих захисників України, місто Ужгород 25 жовтня 2024 ркоу. Мирослав Білецький/Facebook

Закарпатський народний хор заспівав Державний Гімн України. Фото: Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород
Після літії, Епіфаній вручив медалі за жертовність і любов до України від ПЦУ родичам 10-тьох загиблих захисників.
"Ми самі з Донецької області, під Маріуполем жили. Син захищав Маріуполь. Був тяжко поранений. 19 травня за наказом вийшов у полон, попав у полон. Він був прикордонником і 18 вересня його вбили в Оленівці в полоні. Він мав перший контракт у Збройних силах, а другий контракт підписав з прикордонною службою, пішов моїми слідами. Похований в Івано-Франківській області, в селі Рожнів Косівського району", — розповідає Василь, батько захисника Дмитра Кияненка.

Митрополит Епіфаній вшанував пам’ять полеглих захисників України, місто Ужгород 25 жовтня 2024 ркоу. Мирослав Білецький/Facebook
"Він закінчував школу №6. Після 9 класу пішов у військовий ліцей, закінчив і після військового ліцею підписав контракт з 80 окремою десантно-штурмовою бригадою. З тих днів був на службі. На жаль, загинув 24 травня під Бахмутом. 24 травня в його діда день народження, він зранку зателефонував, привітав, сказав, що все добре, що він на бойовому завданні, а до вечора його вже не стало", — ділиться спогадами мати полеглого на війні захисника Дениса Кофеля Оксана.

Митрополит Епіфаній провів службу на Пагорбі Слави в Ужгороді. Фото: Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород
"Він з Чернівецької області, але тут одружений був зі мною 20 років. Тут жили. Служив у 15 батальйоні 128 бригади та був учасником АТО. 19 лютого 2022 року Ігор уже поїхав. Напередодні, перед Новим роком лиш приїхав з ротації. 22 лютого зранку я йому зателефонувала, а він вже був на луганському напрямку. У нас троє дітей. Йому всі казали: "Троє дітей, як ти їдеш?". А він казав: "Я тому і їду, бо в мене є що захищати і для кого старатися", — каже Євгенія, дружина полеглого на війні захисника Ігоря Бринзанського.
Наприкінці заходу, до могил захисників присутні поклали квіти.

Вшанування загиблих воїнів, місто Ужгород 25 жовтня 2024 року. Мирослав Білецький/Facebook
Читати ще
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads