Територіальні громади Закарпаття отримали 121 млн 227 тис. грн субвенції з державного бюджету для безкоштовного харчування школярів початкових класів.
Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці т.в.о. голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
За його словами, субвенцію можна використати лише для закупівлі продуктів або оплати послуг з доставки їжі чи зовнішніх компаній, які забезпечують харчування. Гроші виділили для фінансування харчування до кінця 2024 року.
"Зменшення обсягів місцевих бюджетів через повномасштабне вторгнення, підвищення вартості харчування через інфляцію, зниження платоспроможності батьків, через що менше учнів відвідують шкільні їдальні — далеко не всі проблеми цієї сфери сьогодні", — йдеться у повідомленні.
Що відомо
З жовтня учні 1-4 класів отримуватимуть безоплатне харчування. Для цього з держбюджету виділено 2 мільярди гривень, які передали місцевим громадам у формі субвенції. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.
Умови для надання субвенції:
- гаряче харчування організовується для всіх учнів початкових класів (1–4 класи);
- якщо у школі організовано процес очного навчання або поєднується очне з дистанційним;
- якщо школа може організовувати харчування самостійно через аутсорсинг або співпрацювати з підприємствами, що займаються кейтерингом;
- розрахунок вартості гарячого харчування для учнів початкових класів не має перевищувати вартість харчування для учнів 5-11 (12) класів;
- усі процеси мають відповідати вимогам урядової постанови від 24.03.2021 р. №305, нормам НАССР та законодавству з питань безпечності та якості харчових продуктів.
Реформа шкільного харчування
У жовтні 2023 року уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки. Сама реформа шкільного харчування стартувала у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Того ж року Кабмін ухвалив постанову про план заходів із реформування системи шкільного харчування.
Цілями затвердженої стратегії є, зокрема, підвищення фінансової й інституційної спроможності громад, відновлення і модернізація кухонь та їдалень, дотримання вимог системи безпечності НАССР. Також передбачається розвиток кадрового потенціалу і підвищення кваліфікації кухарів закладів освіти, запровадження нових норм харчування та меню, формування культури здорового харчування в Україні.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp