У селі Негровець Хустського району 6-8 вересня провели військово-патріотичну гру "Карпатський Щит". Присвятили захід полеглому на війні захиснику Владиславу Швецю на позивний "Патрон", який загинув на початку 2023 року під Бахмутом.
Про це Суспільному розповів організатор заходу голова громадської організації "Спілка ініціативної молоді Закарпаття" Іван Гавриль.
За його словами, у військово-патріотичній грі взяли участь близько 200 учасників від 14 років з всіх районів Закарпаття. Також учасниками були жителі Києва, Полтавщини, Івано-Франківщини та Львівщини.
Зокрема в заході взяли участь студенти факультету фізичного виховання Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника, Ужгородського торгово-економічного коледжу та Львівського торгово-економічного коледжу.
Учасники заходу проживали в наметовому містечку. Військовий вишкіл проводили ветерани ЗСУ. Усіх учасників об'єднали у дві роти, які розділили на чотири взводи та 17 відділень.
"Першого дня був заїзд та облаштування базового табору відповідно до вимог безпеки та швидкої евакуації на випадок непередбачуваних обставин. Це стало вже першим практичним досвідом для вихованців: налагоджена робота кухні, забезпечення табору водою, дровами, іншими побутовими речами", — розповідає Іван Гавриль.
Для учасників гри організували навчання з: контрзасадних дій, роботи гранатометної групи, снайпінгу, корегування та радіообміну, тактичної медицини, виживання в горах, туристської підготовки, захоплення ворожого штабу або ворожої позиці, керування дронами. Вихованці вчилися вміти оборонятися та нападати на ворога, працювати в команді, виживати в невідомій місцевості, екстрено реагувати на нестандартні ситуації.
Після проведення вишколу, для всіх учасників організували перегляд патріотичного фільму.
"На другий день діти та юнаки взяли участь у 8-кілометровому рейд-поході в гори, під час якого були змагання, подолання перешкод, виявлення небезпеки тощо. На шляху маршруту учасників чекали локації — контрзасадна підготовка, тактична медицина, снайпінг, робота з гранатометом, корегування та радіообмін, транспортування потерпілого. Після повернення в табір, з учасниками провели навчання з відбиття диверсійного нападу", — розповідає Іван Гавриль.
Після походу і тренування учасники зібралися біля вогнища, щоб поспівати українських пісень.
Підсумком триденного заходу стала зустріч молоді з військовими, які розповіли про застосування FPV-дронів та інших БПЛА на полі бою.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads