В Ужгороді на честь 1131-го дня народження міста встановили 70 мініскульптуру, присвячену угорському живописцю Шимону Голлоші.
Про це 8 вересня на своїй сторінці у Facebook повідомив професор УжНУ, туризмознавець Федір Шандор.
Мініскульптурку розмістили на Православній набережній. Виготовив її скульптор Роман Мурник.
Скульптуру відкрили заслужений художник України Антон Ковач та представник Генерального консульства Угорської Республіки Ласло Віда.
Хто такий Шимон Голлоші
Шимон Голлоші — це угорський художник, графік та педагог вірменського походження. Він був засновником Нодьбанської школи живопису, яка справила великий вплив на формування закарпатської школи живопису.
Нодьбанська художня школа стала осередком для молодих талантів, які прагнули реалістичного зображення навколишнього світу за допомогою нових, неакадемічних засобів. У закарпатському місті Тячів Шимон Голоші заснував мистецьку колонію, яку назвали "угорським Барбізоном".
Період творчого становлення художника припав на злам ХІХ і ХХ століть. Серед учнів Голлоші: М. Добужинський, В. Кандінський, І. Грабар, В. Фаворський, К. Петров-Водкін, Е. Штейнберг, Г. Нарбут та інші.
Найвідомішими роботами живописця є: "Марш Ракоці", Вилазка Зріні", "Апостол", "Поле", а у 1885 році він створює полотно "Лущення кукурудзи", яке робить його відомим в мистецькому середовищі. У 1922 році його роботи були представлені на Венеціанському бієналеПодія, що відбувається раз у два роки. Термін застосовується переважно для виставок сучасного мистецтва, музичних та кінофестивалів, складаючи часто частину їх назви. Найпопулярнішим бієнале є заснована у 1895 році міжнародна виставка сучасного мистецтва у Венеції — Венеціанський бієнале..
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads