Використовували систему "Шлях": на Закарпатті судитимуть трьох обвинувачених в переправленні чоловіків через кордон

Використовували систему "Шлях": на Закарпатті судитимуть трьох обвинувачених в переправленні чоловіків через кордон

На Закарпатті судитимуть трьох обвинувачених у переправленні чоловіків через кордон
На Закарпатті судитимуть трьох обвинувачених у переправленні чоловіків через кордон. Фото: Закарпатська обласна прокуратура

На Закарпатті судитимуть трьох чоловіків, яких обвинувачують в організації переправлення військовозобовʼязаних чоловіків до Словаччини.

Про це повідомили на сторінці Закарпатської обласної прокуратури у Facebook.

За інформацією правоохоронців, двоє жителів села Керецьки Хустського району та житель міста Свалява створили товариство, яке нібито мало займатися міжнародними перевезеннями. Таким чином вони одержали доступ до системи "Шлях".

"Чоловіків призовного віку працевлаштовували як водіїв товариства та безпідставно вносити їх дані до системи. Це давало змогу військовозобов’язаним перебувати за межами держави до 2 місяців із можливістю повторного виїзду на аналогічний термін. Вартість послуг складала 1000-1500 доларів США з людини за один виїзд", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці додають, що таким чином обвинувачені організували перетин кордону для понад десятка чоловіків. Одним із їх клієнтів — священнослужитель місцевої єпархії УПЦ МП.

Під час слідства суд обрав закарпатцям запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою, а також арештував їх майно — земельну ділянку, житловий будинок і 6 автомобілів.

Дії чоловіків кваліфікували за ч. 3 ст. 332Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів та ч. 1 ст. 361Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж Кримінального кодексу України. Обвинувальні акти разом з матеріалами кримінального провадження скеровано для судового розгляду.

За скоєне обвинуваченим загрожує до 9 років увʼязнення з конфіскацією майна.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок