Денний догляд та підтримане проживання: як працює реабілітаційний центр "Дорога життя" в Ужгороді

Денний догляд та підтримане проживання: як працює реабілітаційний центр "Дорога життя" в Ужгороді

Денний догляд для дітей та дорослих з інвалідністю, а також підтримане проживання — за такими програмами працює реабілітаційний центр "Дорога життя" в Ужгороді. Про це Суспільному розповів голова Олег Кириленко. Як працює центр — у матеріалі Суспільного.

В реабілітаційному центрі "Дорога життя" вихованцями займаються в різних групах.

"У групі ранньої соціальної реабілітації дітки від 4 до 8 років. Є приміщення, в якому вони займаються, проводять свої заняття, займаються дозвіллям, також обідають, а окрема кімната — це у них спальня, де вони мають можливість після гарного обіду спати", — розповіла заступниця директора центру "Дорога життя" Світлана Аніцева.

Денний догляд та підтримане проживання: як працює реабілітаційний центр "Дорога життя"
Як працює реабілітаційний центр "Дорога життя". Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

"У групі соціально-педагогічного супроводу дітки з різними нозологіями, тим більше комплексними — це ДЦП, це глухота, сліпота, у кожного різне, це індивідуально. З ними займається вихователь, соціальний працівник. Заняття у них — це базальна стимуляція, наприклад, коли на невеличкому екрані грає спокійна музика. Раніше, коли хтось чужий заходив, діти дуже емоційно реагували, плакали, а зараз ось спокійно, отже є користь від того релаксу", — додала Світлана Аніцева.

На планшетах є завантажений спеціальний застосунок. Туди додають фото того, що любить дитина. Коли вона щось хоче, натискає на картинку в застосунку.

"Тільки ті карточки працюють, якими дитина цікавиться. Якісь загальні картки не працюють на початкових етапах, конкретно той журнал, те печиво, яке любить дитина, саме та цукерка, яку вона хоче. Таких класичних занять за столом нема. Це постійно створюються такі умови, такі ситуації ми моделюємо, наприклад, ховаємо якісь речі, щоб дитина їх загубила з поля зору й намагалася їх віднайти. Вона їх не бачить, відкриває, просить і тоді ці карточки накопичуються, комунікаційна картка збільшується", — розповіла соціальна вихователька Юлія Логіна.
Денний догляд та підтримане проживання: як працює реабілітаційний центр "Дорога життя"
Як працює реабілітаційний центр "Дорога життя". Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

У реабілітаційному центрі "Дорога життя" працюють за трьома програмами.

"Це програма денного догляду для дітей, денного догляду для осіб з інвалідністю та підтримане проживання. Це три основні програми. У центрі працює вісім груп дітей і молодих людей. Загалом на обліку в центрі "Дорога життя" перебуває 239 дітей і сімей. Щодня ми збираємо нашими автобусами по місту 48 дітей та 18 молодих людей, найстаршій в нас 50 років", — розповів директор центру "Дорога життя" Олег Кириленко.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок