У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові всіх груп негативного резус-фактора

У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові всіх груп негативного резус-фактора

Донорство крові
Донорство крові. Getty Images

У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові всіх груп негативного резус-фактора для Збройних сил України.

Про це повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

"Наразі є велика потреба в крові всіх груп Rh- для ЗСУ. Просимо відгукнутися і відвідати наш заклад для здачі крові. Пам'ятайте, що кожна крапля крові — це чиєсь збережене життя", — йдеться у повідомленні.

Здати кров можуть всі охочі в Закарпатській обласній станції переливання крові з понеділка до п'ятниці з 9:00-14:00 за адресою: місто Ужгород, вулиця Івана Чендея, 15.

Хто може бути донором крові і як готуватися до здачі крові — МОЗ

Донором крові в Україні може бути людина віком від 18 років, вагою від 50 кг.

Абсолютні протипоказання для донорства крові та її компонентів

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з інфекційними, паразитарними та соматичними захворюваннями: СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс, гепатит, туберкульоз, бруцельоз, злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання, органів травлення, захворювання печінки та жовчних шляхів, захворювання нирок, шкіри тощо.

Як підготуватися до здачі крові

Кров здають у першій половині дня. Перед цим варто виспатися, а напередодні — не перевтомлюватися. За 48 годин до донації не слід вживати алкоголь та медикаменти.

Протягом доби перед здачею крові необхідно дотримуватися нескладної дієти, відмовившись від: молочних продуктів, яєць, жирного м’яса, ковбас, копчених виробів, снеків і фастфуду, солодощів.

Основу меню мають складати вуглеводи — каші, макарони, картопля (печена або варена), хліб. Жири краще вживати лише рослинні, м’ясо та рибу — тільки нежирних сортів. Зранку перед донацією слід легко поснідати, наприклад, кашею на воді та солодким чаєм з печивом. Каву краще не пити ні перед процедурою, ні після.

Після донації, за можливості, уникайте суттєвих фізичних навантажень та алкоголю протягом 12 годин, вдосталь їжте і пийте більше рідини.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок