Чотири місяці в неволі та обмін на Великдень: нацгвардієць Назар Парфенюк розповів про своє перебування у полоні

Чотири місяці в неволі та обмін на Великдень: нацгвардієць Назар Парфенюк розповів про своє перебування у полоні

Молодший сержант Національної гвардії Назар Парфенюк був на ротації поблизу українсько-російського кордону, коли розпочалося повномасштабне вторгнення. Назар понад рік воював на різних ділянках фронту. Був поранений та потрапив у російський полон. Зараз служить у Закарпатській області.

Назар Парфенюк понад рік воював на найскладніших ділянках фронту, захищав Рубіжне, воював з "вагнерівцями". Під час боїв за Соледар нацгвардієць був поранений та потрапив у полон.

"Перед тим підвалом, куди нас завели й де ми сиділи до обміну, нас ще в 5 будинків заводили, тобто допитували, на відео знімали, що ми розказуємо, чи то не плутається хто й що розказує, чи ніхто не бреше. Їхній командир вийшов на зв'язок по радіостанції та сказав: "Якщо ви не будете чудить різного дурного, то дійдете до пункту обміну". У мене було поранення в очі. Вони заварили чай – чифір і просто мазали мені око і закривали його. Але мені хлопці казали, що в мене видно осколки в очах", — загадує військовий.

За словами Назара, у полоні був близько чотирьох місяців. Обмін полоненими проводили неподалік міста Бахмут Донецької області.

"Ми здогадувалися, що перед Великоднем буде обмін. Ми вже здогадувалися і ми вже самі вираховували дні: ага, ось ці люди найдовше сидять, то вони зараз мають піти на обмін. Ми самі для себе це вираховували. До нас два дні приходили та списки називали. У тих списках я теж був. Було так, що нам ще кілометр треба було йти, тобто російські полонені йшли з нашого боку до своїх, а ми від них до своїх. Ми перетиналися з ними. Тут бачимо, що наші машини стоять, автобуси. Багато в кого були ці яскраві емоції, хтось плакав, що повернувся додому", — розповідає Назар Парфенюк.
Чотири місяці в неволі та обмін на Великдень: нацгвардієць Назар Парфенюк розповів про своє перебування у полоні
Фото: Національна гвардія України

Від реабілітації нацгвардієць відмовився. Зараз Назар служить у Закарпатській області.

"Приходили до мене й питали, чи потрібна допомога. Слава Богу, я сам собі адаптувався. Я те на другий план відставив, те, що було, те, що сталося, то сталося. Є мрія, щоб вже нарешті ця війна закінчилася, щоб вже перемогли. Треба відбудовувати будинки. Відбудовувати Україну. Повернутися до сім’ї, з сім’єю жити спокійно, а не думати, що кожного дня може статися. Хочеться бути спокійним", — додає нацгвардієць.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок