На Закарпатті для перебування на території прикордонної смуги потрібно мати дозвіл Держприкордонслужби України

На Закарпатті для перебування на території прикордонної смуги потрібно мати дозвіл Держприкордонслужби України

Дозвіл на в'їзд, перебування, проживання та проведення робіт повинні отримати жителі території прикордонної смуги — ділянки, завширшки 5 кілометрів від лінії кордону. Про це на брифінгу 11 січня розповів заступник начальника штабу Мукачівського прикордонного загону Дмитро Куценко.

За словами Дмитра Куценка, такий дозвіл варто мати лише жителям прикордонної смуги, які переміщаються в її межах. За його отриманням необхідно звертатися в органи охорони державного кордону. Форму для звернення громадян буде затверджено вже на початку лютого. У межах прикордонного району, що більший за прикордонну смугу, можна пересуватися на підставі документів, що посвідчують особу. Тим, хто проїжджатиме смугу транзитом дозвіл не потрібен.

"Якщо вони будуть деякий час проводити з метою проживання, відвідування якихось місць культурного значення, відвідування місцевості з метою збору дикоросів або іншої діяльності, то потрібно буде обов'язково оформляти дозвіл. Для осіб, які будуть переміщуватися, наприклад, із міста Рахова в бік Мукачева по дорозі Мукачево-Рогатин-Львів, то їм для транзитного проїзду цей дозвіл оформляти не потрібно", — зауважив Дмитро Куценко.

На Закарпатті надаватимуть дозволи на в’їзд у прикордонну смугу Чопський та Мукачівський прикордонні загони, відповідно до зон їх відповідальності.

"В один робочий день після розгляду звернення на перебування у прикордонній смузі дозвіл буде направлятися заявнику, тій особі, що звернулася, на ту адресу чи у той спосіб, який ця особа зазначить у своєму зверненні. У подальшому особа повинна пересуватися з відповідним дозволом у прикордонній смузі за межами населених пунктів або за межами місць масового відпочинку. Наявність такого дозволу буде перевірятися співробітниками Держприкордонслужби під час виконання ними своїх обов'язків", — розповів заступник начальника штабу Чопського прикордонного загону Віктор Кованюк.

На Закарпатті для перебування на території прикордонної смуги потрібно мати дозвіл Держприкордонслужби України
Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород

Також на Закарпатті створять рекогносцировочні групи, до складу яких, окрім прикордонників, входитимуть представники відповідних територіальних громад, а також працівники Держгеокадастру, лісових та заповідних фондів та, за потреби, інших представники органів державної влади.

Такі групи визначатимуть координати земельних ділянок прикордонної смуги та місцевості, які будуть відводитись в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок