В Закарпатському обласному центрі нейрохірургії та неврології 14 грудня провели заняття з музикотерапії для людей із хворобою Паркінсона. Під час заняття семеро пацієнтів грали на різних музичних інструментах та співали.
Про це Суспільному розповіла завідувачка обласного кабінету хвороби Паркінсона Катерина Карпінська. За її словами, зробили це, оскільки ритмічна музика допомагає пацієнтам підтримувати рухову діяльність, а також покращує настрій.
Юрій Федорняк 17 років бореться з хворобою Паркінсона. Упродовж цього часу його супроводжує дружина Любов. Жінка каже: майже 10 років відвідують різні заняття, а зараз прийшли на музикотерапію.
"Зараз у нас вже третє заняття з музикотерапії й нам дуже подобається. Воно заспокоює нервову систему, дає натхнення, підіймає настрій. Бачу результат. Мій чоловік завжди вдома більше лежав і сидів. Тепер почав більше рухатися, більше хоче йти на прогулянки. Не вистачало соціуму. Загалом, таким хворим дуже не вистачає соціуму", — розповіла Любов.
Заняття з музикотерапії в Закарпатському обласному центрі нейрохірургії та неврології проводять музиканти Катерина та Юрій. Мелодії та пісні обирають прості, щоб не витрачати час на вивчення.
"Насправді, перше — це наше тіло. У нього є дуже багато звуків. Ми намагаємося залучати максимально все, що є при собі. І голос у тому числі. Далі інструменти збоку. Ручні барабани, бубни, шейкери, маракаси, агого, ксилофони, металофони, глюкофони. Фольклор не тільки український, а також і африканський, бо там багато ритмів. Є в нас також бразильський фольклор. Ми намагаємося використовувати фольклори різних країн світу", — каже музична терапевтка Катерина.
Хвороба Паркінсона — хронічне неврологічне захворювання, внаслідок якого знижується чи зникає рухова активність людини.
Завідувачка обласного кабінету хвороби Паркінсона Катерина Карпінська зазначила: "Саме слухання музики викликає релаксацію пацієнтів. Але те, що дуже важливо, при такому захворюванні втрачається ритмічність та об'єм рухів, їхня швидкість. Ми радимо пацієнтам постійно ходити з музикою, готуючи обід або крокуючи кудись з музикою. Адже коли ми слухаємо ритмічну музику — це тренує в мозку ту, як ми кажемо для пацієнтів, релейну станцію, щоб вони відновлювали свій нормальний руховий патерн".
Це вже третє за рахунком заняття з музикотерапії у центрі нейрохірургії та неврології. Воно тривало близько години.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads