Жодна вантажівка не в'їхала до Словаччини з початку блокування кордону: яка ситуація на ПП "Вишнє Нємецьке — Ужгород"

Жодна вантажівка не в'їхала до Словаччини з початку блокування кордону: яка ситуація на ПП "Вишнє Нємецьке — Ужгород"

В черзі до пункту пропуску "Ужгород – Вишнє Нємецьке" стоять 580 вантажівок, ще понад 1200 автомобілів зареєстрували в електронній черзі на виїзд з України. Про це Суспільному повідомила речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук.

За словами Олени Трачук, словацькі перевізники блокують рух вантажівок тільки на в’їзд в до Словаччини, а на виїзд — рух не перекривають. Наразі пункт пропуску "Ужгород" функціонує в штатному режимі.

"Від початку блокування на виїзд з України словацька сторона не приймає транспортні засоби. Від так з того часу жодна вантажівка не виїхала за кордон. На в'їзд в Україну, оформлення здійснюється відповідно до технологій оформлення", — розповідає Олена Трачук.

Водії вантажівок Олександр та Віталій розповідають, що чекали своєї електронної черги 11 днів, а коли прийшло повідомлення про заїзд на кордон, то словацькі автоперевізники заблокували пункт пропуску.

"Ніхто нічого не знає, наскільки це, як довго буде тривати, але кажуть, що завтра мають пускати, день або п'ять днів. В нас швидкопсувні продукти, тістечка та торти. Стоїмо ще пару днів і термін придатності закінчиться", — розповідають водії.

Водій Олександр каже: зв’язувався з колегами, котрі стоять у черзі на в’їзд в Україну, яка ситуація з того боку кордону.

"Веземо вино у Францію, але нічого хорошого нема, терміни піджимають, замовники переживають, а зробити нічого не можемо. По рації питали що там відбувається, стоїть поліція, одна машина та два людини і все, більше нікого нема. Ніхто, нічого не знає, якби ми були там, то могли б щось вирішити, а тут ми нічого не можемо зробити", — додає Олександр.

Речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук розповідає, що за інформацією від її словацьких колег, перед пунктом пропуску "Вишнє Нємецьке" у напрямку в'їзду в Україну на оформлення чекають 580 автомобілів.

Що відомо про блокування словацько-українського кордону

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) 29 листопада повідомив, що розпочне блокування прикордонного пункту "Вишнє Нємецьке – Ужгород" з 1 грудня. Метою протесту є приєднання до польських перевізників.

Цього місяця представники UNAS уже блокували на годину пункт перетину кордону "Вишнє Нємецьке — Ужгород" з боку Словаччини, висловивши солідарність із польськими страйкарями. Вони вимагали від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати – це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

1 грудня на території Словаччини розпочато блокування руху вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецке", що суміжний українському пункту пропуску "Ужгород".

4 грудня о 22:00 словацькі протестувальники, які блокували рух вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецьке", завершили акцію. Оформлення транспортних засобів здійснюють встановленим порядком.

8 грудня, через тиждень після розблокування пункту пропуску "Вишнє Нємецьке — Ужгород", Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) провів зустріч з міністром транспорту Йозефом Ражем. Однак дійти згоди щодо виконання вимог перевізників не вдалося.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок