У 25 навчальних закладах Мукачева діють інклюзивні класи: які в них особливості навчання

У 25 навчальних закладах Мукачева діють інклюзивні класи: які в них особливості навчання

У 25 навчальних закладах Мукачева діють інклюзивні класи. Зокрема, у Мукачівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13 діють 23 класи, у яких навчаються 28 учнів з особливими освітніми потребами.

Про це Суспільному розповів начальник управління освіти Мукачівської міської ради Михайло Лабош.

Заняття з дітьми з особливими освітніми потребами проводить психологиня-логопединя Крістіна Чобан. Жінка каже, на початку вони з дітьми заповнюють мовленнєву карту і від того відштовхуються, що у них не виходить.

"Софія — учениця 9 класу Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13. З нею ми працюємо над розвитком комунікацій та мовленнєвих навичок. Однозначно, результат є. Я працюю над її проблемними сторонами й в кінці кожної мовленнєвої теми ми знову заповнюємо мовленнєву картку і прослідковуємо, який у нас прогрес, чи є результат, чи немає. Якщо немає, то ми трішки змінюємо структуру роботи й даємо або легші завдання, або складніші. Це вже залежить від того, що потребує сама дитина", — розповіла логопединя.

У 25 навчальних закладах Мукачева діють інклюзивні класи: які особливості навчання в них
Мукачівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13

Навчальна, ігрова, куток соціально-побутового орієнтування та кімната для занять з логопедом — так у школі облаштували ресурсну кімнату.

"Такі дітки потребують більше відпочинку. Наприклад, вони можуть бути на двох уроках: математика й українська мова, а потім, звичайно, вони потребують відпочинку. У таких випадках вони або ідуть на прогулянку на шкільний майданчик, або йдуть у ресурсну кімнату, де можуть проходити практичні заняття. Дитина має модифікацію з певних предметів і з дозволу батьків ми можемо замінити, наприклад, корекцію розвитку або розвиток мовлення", — каже практична психологиня Ізабелла Екшмідт.

У 25 навчальних закладах Мукачева діють інклюзивні класи: які особливості навчання в них
Мукачівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13

У Мукачівській школі №13 навчаються більше тисячі учнів, з них 28 дітей — за інклюзивною формою навчання. За словами директорки освітнього закладу Людмили Ковач, у школі відкрили 23 інклюзивні класи, де працюють 23 асистенти вчителя. Там навчають 28 учнів з інклюзивною формою навчання, оскільки в окремих класах є по двоє учнів з інклюзією.

Загалом, у 25 із 32 навчальних закладів міста є класи з інклюзивним навчанням. На початок навчального року у місті функціонують 158 інклюзивних класів, у яких навчаються 197 дітей. Це в системі загальної середньої освіти.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

На початок