З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Закарпатті працевлаштовані понад 9,5 тисяч людей з-поміж безробітних, серед них — понад 600 вимушених переселенців.
Про це 9 листопада на брифінгу розповів директор Закарпатського центру зайнятості Юрій Фущич.
За його словами, 8 людей зі статусом ВПО отримали мікрогранти для започаткування або розвитку власного бізнесу.
"Роботодавець, який прийняв на роботу внутрішньо переміщену особу, отримує компенсацію у розмірі мінімальної зарплати протягом 2-ох місяців — це 13 420 гривень. За строковим договором, то максимальна виплата може бути теж як мінімальна зарплата, але на час не більше, ніж пів року. Для вимушених переселенців у службі зайнятості є система перепідготовки або підвищення кваліфікації. Служба зайнятості України має 11 центрів професійно-технічної освіти, 8 з яких сьогодні працюють, де перенавчають за 95 спеціальностями. Таке навчання вже пройшли близько 62 вимушених переселенців. Це ми робимо на замовлення роботодавців. Є вакансії із заробітною платою 35 тисяч, а є вакансії з мінімальною заробітною платою. Дуже потрібні інженерні спеціальності, чоловіки з дипломами фрезерувальника, токарі високого розряду, особливо для деяких релакованих підприємств", — розповів Юрій Фущич.
Директорка ГО "Наємія" Тетяна Мачабелі каже: цього року була започаткована програма "Оренда житла" для тих, хто під загрозою виселення з місць компактного проживання. Вони мали можливість на пів року отримати житло і саме оренда цього житла фінансується за кошти міжнародних організацій.
"Ми змогли надати таке житло 30 людям, але умова — щоб вони були працевлаштовані.Також нашою організацією було створено у співпраці з фондом ООН у галузі народонаселення "ВОНА хаб". Там працюють, крім кар'єрних радниць, ще і психолог, який допомагає жінкам, які пережили або є в ризику гендерно зумовленого насильства, допомогти їм стабілізуватися. І кінцеве наше рішення, щоб жінки стали економічно спроможними, незалежними. За цей рік провели близько 1000 консультацій, працевлаштовано 170 жінок, 30 жінок почали свою власну справу. Також ми змогли надати 5 жінкам гранти, які вже почали свій власний бізнес", — зазначила Мачабелі.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram