Перейти до основного змісту
"Мам, нам вдалось, ми стримали". Історія полеглого захисника із Мукачева Андрія Соскіди

"Мам, нам вдалось, ми стримали". Історія полеглого захисника із Мукачева Андрія Соскіди

"Мам, нам вдалось, ми стримали". Історія полеглого захисника із Мукачева Андрія Соскіди
. Фото: Галина Соскіда

Андрій Соскіда був бійцем 36-ї бригади морської піхоти, яка до останнього боронила Маріуполь. У квітні 2022 року бригада морпіхів не змогла прорватися з блокади росіян, тоді багато захисників потрапили у полон та загинули. Серед них був і Андрій. Поховали захисника 23 лютого 2023 року. У Андрія залишилися батьки, дві донечки та брат.

Андрій народився і виріс у Мукачеві. Юридичну освіту здобув у Києві. Розповіла мама захисника. "Ходив у 20-ту школу, вчився гарно. Мріяв стати юристом: піти по батькових стопах. Весь 11-тий клас їздив у Сваляву, там були курси від Київського міжнародного університету. А хто їх закінчував ці курси, автоматично ставав студентам першого курсу Київського міжнародного університету. Там він навчався також дуже добре. Був улюбленим студентом Ганни Маляр: вона викладала римське право", — каже жінка.

"Мам нам вдалось, ми стримали". Історія полеглого захисника із Мукачева Андрія Соскіди
Фоо: Галина Соскіда/архів

Після закінчення вишу, Андрій з нареченою повернувся додому в Мукачево, де працював юристом разом з батьком. У 2020 році чоловік вирішив стати військовим. Так він долучився до 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. "Він прийшов на 1 вересня у військовій формі, коли менша Даринка йшла у перший клас. Він казав, що інакше не міг. Він підписав контракт і спочатку вони проходили у Старичах, десь пів року, а пізніше їх направили на схід", — ділиться мама воїна.

"Мам нам вдалось, ми стримали". Історія полеглого захисника із Мукачева Андрія Соскіди
Фото: Галина Соскіда/архів

Упродовж 2021-го року Андрій Соскіда разом з побратимами захищали Україну від російських військових на сході держави. Пізніше чоловіка перевели у 36 бригаду морської піхоти. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, бригада морської піхоти боронила Маріуполь. "У грудні, коли була ротація і 128-ма бригада поверталася сюди, то трьох з їхньої бригади прокоментували до 36-ї бригади морських піхотинців міста Миколаєва. І коли в грудні я запитала: синку, чому. Він казав, що не зміг інакше, тому що він був у батареї управління артилерійської розвідки БУАР і для роботи на цьому обладнанні, вони не змогли знайти іншу людину, яка б так швидко впоралася і вони вже відчували, що там робиться. Мали вони прорватися на “Азовсталь”, йшли у найпершу колону, коли 860-та, здається, російська колона була розбита, то він казав з такою радістю, що нам вдалося, ми стримали. Ці всі хлопці тримали Маріуполь. А коли ще можна було вийти на зв'язок, то він писав, а потім ставив плюсики і ми так чекали цього плюсика", — розповіла Галина Соскіда.

11 квітня 2022 року Андрій разом з побратимами не змогли прорватися з оточення. 2 травня мамі військового повідомили, що син зник безвісти. Так упродовж 10-ти місяців батьки шукали Андрія Соскіду в списках полонених. "Координаційний штаб, національно-інформаційно бюро, головне управління розвідки, СБУ, Червоний Хрест у нас та в Женеві, всюди-всюди ми тільки писали. 13 лютого 2023 року мені зателефонував старший слідчий з Києва й сказав, що є збіг ДНК і прошу приїхати на впізнання. Чоловік з сином поїхали, але впізнання ніякого там не було, тому що всі чорні мішечки знаходились на вулиці Оранжерейній. Вони тільки з сином підійшли до слідчого, який показав документи та фотографію. До цих пір він вважається зниклим безвісти", — додала мама загиблого.

"В теплі долоні. Ці слова прозвучали, як я хочу додому, так і хочу тепла, так хочу сім’я, родина. Ні хлопці не на війні. — Так. Хочеться теплі долоні. Долоні бувають різні. І обнімашки, як кажуть, і подушка та, і біла стеля зверху, і дзеркало з права та ліва. А не піх, пах-бух. Слава Україні! Героям слава!", — звертався до побратимів загиблий захисник Андрій Соскіда.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

Топ дня

Вибір редакції

На початок