Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав обладнання від МОЗ

Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав обладнання від МОЗ

Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав обладнання від МОЗ
. Фото: Суспільне Ужгород

18 холодильників із льодовим захистом та 5 морозильних камер отримав Закарпатський центр контролю та профілактики хвороб. Обладнання розподілили в різні відділення області. Техніку придбало Міністерство охорони здоров'я України за підтримки Світового банку. Про це 30-го травня Суспільному розповів заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін. За його словами, холодильне обладнання для зберігання вакцин отримали медзаклади і центри контролю та профілактики хвороб усіх областей України. Йдеться про зберігання вакцин від COVID-19, дифтерії, поліомієліту та кору.

Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав нове обладнання для зберігання та перевезення вакцин. Завідувачка лабораторії особливо небезпечних інфекцій центру Ольга Маркович показує новий холодильник. "Лабораторія особливо небезпечних інфекцій займається дослідженням матеріалу із об'єктів довкілля, а також матеріалу від людей на виявлення збудників особливо небезпечних інфекцій, зокрема: холера, туляремія, чума, які високо патогенні й можуть викликати захворювання у великої кількості людей. Безпосередньо цей холодильник нам потрібен для зберігання тест-систем для дослідження сучасним методом полімеразної ланцюгової реакції, проводяться дослідження методом ПЛР, тому в холодильнику будемо зберігати ці тест-набори", — розповіла жінка.

Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав обладнання від МОЗ
Фото: Суспільне Ужгород

Холодову камера для зберігання вакцин придбали для Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Розповіла завідувачка відділу імунопрофілактики центру Лариса Зарембо. "У березні представники ЮНІСЕФ протестували, підключили і склали нам необхідний документ. Тобто сьогодні камера працює. Якщо отримуємо вакцину за розподілом МОЗ, то маємо місце для безпечного зберігання з умовами дотримання холодового ланцюга. Внутрішній об'єм камери має 40 кубічних метрів, тобто всі партії вакцини, які ми будемо отримувати, будуть розміщені в цій камері", — каже завідувачка.

Лариса Зарембо розповіла, як користуватимуться холодовою камерою. "Коли не було такої камери, то зберігали й отримували вакцини представники Департаменту охорони здоров'я, у них був і є свій склад, де вони зберігають вакцину. Постановою КМУ № 473 від 12 травня 2023 цей функціонал отримання, зберігання і видачі імунобіологічних препаратів до пунктів щеплення, до пунктів вакцинації, переходить до наших зобов'язань. Завдячуючи МОЗ ми повністю готові до роботи, до отримання, зберігання та видачі імунобіологічних препаратів", — розповіла жінка.

Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав обладнання від МОЗ
Фото: Суспільне Ужгород

Окрім холодильного обладнання, для Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб придбали й три автомобілі: легковий та автобус, який використовуватимуть для мобільної вакцинації, а також мікроавтобус для перевезення вакцин. Такі ж отримали й в інших областях України. Про авто для перевезення вакцин розповідає заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін. "Автівки були закуплені офісом ЮНІСЕФ для того, щоб забезпечити безперебійну доставку вакцини до кінцевих пунктів вакцинації. Йдеться про те, що це спеціально обладнані автомобілі, що містять холодовий куб, у якому можна транспортувати вакцину. Цей холодовий куб перекваліфікований ВООЗ, тобто це означає, що він підтримує однакову температуру під час транспортування без ризиків зниження", — ділиться Ігор Кузін.

Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав обладнання від МОЗ
Фото: Суспільне Ужгород

Обладнання для обласних центрів контролю та профілактики хвороб закупили для того, аби заклади могли зберігати, розподіляти та перевозити вакцини до пунктів щеплення. Розповів Ігор Кузін. "МОЗ є учасником проєкту Світового банку, який реалізується МОЗ. Існує декілька типів обладнання, яке отримує вказаний центр, зокрема, це холодове обладнання, яке необхідне для зберігання вакцин і для зберігання лабораторно-розхідних матеріалів, оскільки кожен із таких виробів потребує особливого холодового ланцюга. Друга категорія обладнання — це лабораторне обладнання для діагностики COVID-19. Центр контролю та профілактики хвороб використовував свої власні прилади, але найближчим часом уже сформована заявка і він зможе отримати додатково оновлене обладнання для того, щоб лабораторні потужності були на високому рівні", — каже чоловік.

За словами Ігоря Кузіна, загалом в усі області України МОЗ закупив понад 5 тисяч одиниць спеціалізованого холодильного обладнання за підтримки Світового банку.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

На початок