Віктор — військовослужбовець роти охорони Мукачівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. До початку повномасштабного вторгнення Росії чоловік працював ландшафтним дизайнером. У травні 2022 року у складі 24-ї механізованої бригади став на захист держави у зоні бойових дій. Там чоловік отримав поранення та потрапив у полон. Історію військовослужбовця розповіли на Facebook-сторінці Мукачівського РТЦК та СП.
Віктор родом з Харкова. Чоловіку 35 років. До війни чоловік працював ландшафтним дизайнером. Після початку повномасштабного вторгнення Росії свою родину чоловік перевіз на Закарпаття, а сам повернувся на Харківщину. Там чоловік хотів призватися на військову службу.
"Там йому відмовили, порадивши, що краще звернутись до територіальних центрів комплектування в західних областях. У квітні 2022 року Віктор став військовослужбовцем роти охорони Мукачівського РТЦК та СП, а вже в травні 2022 року – потрапив в зону бойових дій разом зі своїми побратимами роти охорони в складі 24-ої механізованої бригади", — йдеться у повідомленні.
Читайте також: "Працював учителем історії, армійського досвіду не мав". Історія військового 128 бригади Сергія із Хмельниччини
Свій перший бойовий досвід Віктор отримав на Луганщині. Чоловік брав участь у боях в Золотому, Комишувасі, Гірському та у Вовчоярівці. В останній військовослужбовець, разом зі своєю групою, потрапив в оточення та отримав поранення гомілки.
"Через поранення, військовому було важко пересуватись, він відстав від основної групи, яка все ж проривалася до вказаного пункту евакуації. Важко пораненого Віктора, виявили розвідники ворога та взяли в полон", — йдеться у повідомленні.
Спочатку Віктора утримували в лікарні у Луганську, згодом — відправили в СІЗО.
"Нас було багато, в моїй камері 26 чоловік, як військові, так і цивільні мешканці, постійно не вистачало свіжого повітря, оскільки приміщення не провітрювались, а на вулицю нас не випускали. Ми жили в інформаційному вакуумі, який наповнювали лише російською пропагандою, до прикладу, вони повідомляли нам, що вже взяли місто Одесу і дійшли до столиці", — розповідає Віктор.
Читайте також: Різьбяр із Закарпаття створив скульптуру Героя України Олександра Мацієвського
"Час від часу, нам вдавалось підслухати розмови між ними, де вони репетували від того, як наші Збройні Сили України розбивають їх другу армію світу на шматки! Звісно, після цього, свій гнів вони виплескували на нас, — били сильно. Але знаючи цей факт, це робило нас сильнішими психологічно та давало сили витримати будь-що, їм не дано було нас зламати!", — пригадує військовослужбовець.
За тиждень до обміну військовослужбовця перевезли в інше СІЗО. "Я вірив, що мене обміняють, що все буде добре, оскільки був впевнений у двох речах: з моїми рідними все добре! Я скоро буду тримати свою трирічну донечку на руках! Я просто відчував це і постійно уявляв", — розповів Віктор.
Третього листопада 2022 року Віктора разом з іншими пораненими військовослужбовцями обміняли. Він пройшов лікування та реабілітацію, опісля — повернувся в Мукачівський РТЦК та СП, де й зараз служить.
Віктор каже: "Настане той час, коли у кожного дорослого чоловіка, їх діти спитають: А де ти був, коли була війна? Адже саме від кожного з нас залежить майбутнє наших дітей, майбутнє нашої країни!".
Читайте також:
- Нічна атака дронами. 434 день повномасштабної війни РФ проти України. Текстовий онлайн;
- В Ужгороді затримали чоловіка та жінку за підозрою у переправленні військовозобов’язаних через кордон;
- Найімовірніше загинув під час спроби незаконно перетнути кордон. На Закарпатті у Тисі виявили тіло 54-річного чоловіка.