"Працював учителем історії, армійського досвіду не мав". Історія військового 128 бригади Сергія із Хмельниччини

"Працював учителем історії, армійського досвіду не мав". Історія військового 128 бригади Сергія із Хмельниччини

"Працював учителем історії, армійського досвіду не мав". Історія військового 128 бригади Сергія із Хмельниччини
. Фото: 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада/Facebook

Сергій — аеророзвідник 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. До повномасштабного вторгнення Росії чоловік працював учителем історії на Хмельниччині. 24 лютого пішов добровільно у військкомат і тепер захищає Україну у складі 128-ї бригади. Історію військового розповіли на Facebook-сторінці бригади.

Сергій розповідає, що армійського досвіду до війни не мав. Чоловік працював у коледжі на Хмельниччині учителем історії, писав дисертацію на тему "Відносини Київської Русі з кочівниками: половцями, печенігами, монголами". Після вторгнення Росії в Україну добровільно пішов у військкомат. Тепер служить аеророзвідником у 128-ій бригаді та має позивний "Історик".

"Наш підрозділ воював у кількох регіонах, але найважче було в Бахмуті. Ми тримали оборону на східному березі річки і 20 днів пробули у вогняному мішку. Постійні обстріли з артилерії, мінометів, танків, постійна зміна позицій. День-два і від точки, в якій працюєш, не залишається живого місця. Хлопці укріплювалися в приватних будинках і, щоб уціліти під обстрілами, копали заглиблення прямо в кімнатах, зриваючи підлогу. Це був жах, справжнє пекло", — каже Сергій.

Читайте також: "Війна стосується кожного. Щоб її швидше закінчити, люди мають згуртуватися". Історія військового 128 бригади Володимира

"У Бахмуті велика зосередженість різних підрозділів – і наших, і ворожих – і в кожного є антидронова рушниця, засоби РЕБРадіоелектронної боротьби.. Запускаєш дрон і бачиш, що під ним літає ще кілька, невідомо чиїх. На квадратний кілометр там працювало 50 – 60 дронів. У таких умовах потрібно було максимально наблизитися до російських позицій і запускати дрон на невелику відстань", — додав військовий.

У перші два дні через складнощі роботи Сергій втратив два дрони. Каже: "Швидко призвичаївся і став працювати ефективно. Виявив своїм дроном ворожого снайпера, котрий працював по наших сусідніх позиціях, розрахунок РПГРучний протитанковий гранатомет. і СПГСтанковий протитанковий гранатомет.".

Одного дня Сергій напарником Андрієм змінили точку – перейшли в інший будинок. Пригадує: "Піднялися на другий поверх, приготувалися до запуску дрона, і в цей момент росіяни вгатили по будинку з "Градів". Напарник із пультом стояв біля вікна, я посередині кімнати. Мені пощастило, що перед цим ми заклали дверний отвір матрацом (будинок був пошкоджений). Вибухова хвиля підкинула ліжко, яке накрило мене собою. Перекриття обрушилося, і я разом із ліжком провалився на перший поверх".

"Те ліжко врятувало мені життя, воно витримало уламки стіни й биту цеглу. Я чув, як бетонні брили обвалювалися на ліжко прямо в мене над головою. При падінні я тільки сильно забив п’яту. Вибираюся рачки з-під ліжка й чую крики Андрія – перекриття затиснуло його: голова й руки були назовні, а ноги й частина тулуба під завалом", — каже військовий.

Читайте також: "Обгорів і довго лікувався, але тепер знову в строю й продовжую бити ворога". Історія військового 128-ї бригади Віктора

"Потім з’ясувалося, що в напарника зламані всі ребра, ноги й таз. Я почав розгрібати завал голими руками, розрізав його куртку, намагаючись витягнути. Пробував підважити перекриття уламком труби, але марно. Рацію засипало, тому я кинувся по допомогу на КСПКомандно-спостережний пункт.. Звідти прибігли кілька бійців, і ми разом спробували визволити Андрія. Він уже почав синіти і втрачати свідомість", — пригадує аеророзвідник.

Тоді військові за допомогою автомобільного домкрата підняли перекриття. "Визволили Андрія й на ношах понесли до переправи через річку. Та переправа постійно обстрілювалася, а нести Андрія треба було обережно, найменші рухи викликали страшний біль. Я весь час тримав напарника за руку й говорив, намагаючись утримати в свідомості", — пригадує Сергій.

Андрія передали медикам, котрі евакуювали його в госпіталь. Тепер чоловік лікується.

Читайте також:

  • 433 день повномасштабної війни Росії проти України. Текстовий онлайн;
  • 116,5 тисяч грн на потреби 128-ї гірсько-штурмової бригади зібрали на благодійному забігу в Ужгороді;
  • "Труп самця ведмедя, а не ведмедиця". ДПСУ спростувала інформацію про причетність прикордонників до вбивства тварини.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок