На Закарпатті фотопастка зафіксувала кота лісового. Як його відрізнити від свійського

На Закарпатті фотопастка зафіксувала кота лісового. Як його відрізнити від свійського

На Закарпатті фотопастка зафіксувала кота лісового. Як його відрізнити від свійського
. Ужанський національний природний парк

В Ужанському національному природному парку фотопастка зафіксувала кота лісового, який занесений до Червоної книги України. Про це повідомили на сторінці нацпарку у Facebook.

"Кота лісового в природі помічають частіше, ніж рись, особливо часто він трапляється на невеликих лісових галявинах і узліссях. Помітною характерною ознакою, яка відрізняє кота дикого від свійського, є великий хвіст з 4-6 чорними кільцями і тупим кінцем. Дикі кошенята мають очі небесного забарвлення, яке в дорослих стає сірим", — йдеться в повідомленні.

За словами провідної наукової співробітниці нацпарку Нелі Коваль, для збереження цих рідкісних тварин важливі старі дерева з дуплом, в яких кішки люблять влаштовувати кубла для народження і вигодовування потомства. У лютому-березні коти паруються, тому обходять і мітять великі території для пошуків пари.

"Свійські коти становлять небезпеку для існування кота лісового, але не пряму, фізичну, а як виду, які сприяють гібридизації потомства шляхом схрещування в природних умовах. Окрім того, домашній котик, якого з “легкої” руки жорстоких господарів було викинуто в ліс, стає здичавілим і передає справжнім диким котам не тільки свої гени, а й хвороби, які для них можуть стати смертельними", — повідомили на сторінці Ужанського національного природного парку.

Читайте також:

  • В ООН продовжать розслідувати злочини росіян, США надають боєприпаси. 406 день війни. Онлайн;
  • Сили оборони знищили 550 військових РФ за добу — Генштаб ЗСУ;
  • Показали роботу кінолога та навчили користуватися раціями. Нацгвардійці провели урок для учнів Ужгородської школи №4;
  • 6 років позбавлення волі: Верховний суд залишив без змін покарання для керівника ГО "Доста" на Закарпатті Павла Павлова.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок