Суддя Воловецького районного суду Оксана Софілканич, яка винесла вирок щодо сексуального насильства над 14-річною дівчиною, пішла на лікарняний. Про це Суспільному 27 березня повідомив суддя-спікер Воловецького районного суду Северин Павлюк.
Мама двох підсудних, яка працює бухгалтером у сільраді у Верхніх Воротах, пішла 27 березня у відпустку. Про це Суспільному повідомила працівниця сільради. Імені свого жінка не назвала.
Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита у своєму Telegram-каналі написав: підлітки, обвинувачені за насильство над неповнолітньою, школу не відвідували. Вони перебували під домашнім арештом
"Після вироку суду вони навчаються дистанційно і фактично ізольовані від дівчини. Відповідним службам дав доручення невідкладно законним шляхом блокувати будь-яку можливість одночасного відвідування школи постраждалою та ґвалтівниками незалежно від кінцевого рішення суду", — йдеться у повідомленні голови ОВА.
Батько дівчинки розповів Суспільному: донька після інциденту продовжувала навчання у школі. Обвинувачувані школу не відвідували, але домашнього арешту не дотримувалися.
Суддя-спікер Воловецького районного суду та батько потерпілої розповіли: у дівчинки був адвокат з безоплатної вторинної правової допомоги.
Вища рада правосуддя перевірить скарги щодо судді Софілканич
Вища рада правосуддя (ВРП) перевірить зареєстровані скарги про вчинення суддею Воловецького районного суду Закарпатської області Софілканич О. А. дисциплінарного проступку та повідомлення судді про втручання в її діяльність як судді під час здійснення правосуддя. Про це повідомили на сайті Вищої ради правосуддя. "Їм (скаргам, — ред.) буде надана відповідна оцінка у визначеному законом порядку", — повідомили у відомстві.
У Вищій раді правосуддя також повідомили, що вони не мають повноваження втручатися в розгляд судами судових справ, надавати оцінку наявним у справі доказам, перевіряти у позапроцесуальний спосіб законність та обґрунтованість судових рішень, коментувати їх. Перевірка законності та обґрунтованості судового рішення належить виключно до компетенції суду вищої інстанції, – апеляційного суду.
ВРП не наділена правом ініціювати питання про відкриття дисциплінарної справи за власною ініціативою за повідомленнями викладеними у ЗМІ про наявність ознак дисциплінарного проступку в діях судді. "Право на звернення із скаргою про вчинення дисциплінарного проступку суддею (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа (частина перша статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)", — додали у вищій раді правосуддя.
Що відомо:
Прокуратура готує оскарження судового вироку щодо сексуального насильства над 14-річною дівчиною на Закарпатті. Про це повідомили в Telegram-каналі Офісу Генерального прокурора.
16 березня у Воловецькому районному суді трьох підлітків засудили на умовний термін за статтею про вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру щодо неповнолітньої групою осіб. Справа набула розголосу у соцмережах та ЗМІ, зокрема ситуацію прокоментував голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, суд оприлюднив роз’яснення, а Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що справа перебуває на його контролі.
Справу розглядали за ст. 152 ККУ, тобто зґвалтування. Однак, 16 березня 2023 р., суд визнав підлітків винними за статтею про сексуальне насильство групи осіб щодо неповнолітньої — ч. 3 ст. 153 ККУ. Їм призначили покарання — п'ять років позбавлення волі з випробовувальним терміном два роки.
У Воловецькому районному суді повідомили: вирок виносили на основі звинувачення. "Під час судового розгляду у зв’язку із недоведеністю у діях неповнолітніх обвинувачених складу інкримінованого їм злочину, зґвалтування, Закарпатською обласною прокуратурою змінено обвинувачення на сексуальне насильство", — йдеться у повідомленні.