"Складу злочину в моїх проповідях немає". Дмитрій Сидор прокоментував підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі

"Складу злочину в моїх проповідях немає". Дмитрій Сидор прокоментував підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі

"Складу злочину в моїх проповідях немає". Дмитрій Сидор прокоментував підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі
. Скрін з відео зі сторінки Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору

"Складу злочину в моїх проповідях немає". Так Суспільному прокоментував підозру, яку отримав від правоохоронців 14 березня, про розпалювання релігійної ворожнечі, настоятель Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору Дмитрій Сидор.

За словами священника, словами своєї проповіді він завжди закликав до миру, до єдності православних християн.

"Наші проповіді завжди були направлені тільки до православних християн. Ми ніколи не зверталися до ПЦУ, чи до прибічників ПЦУ. Наша проповідь була тільки для своїх. Оскільки ми виходили в інтернет, то ми не мали можливості заборонити комусь слухати їх. Оскільки мої проповіді адресовані до православних канонічної церкви, інші або не мусять слухати, або можуть мовчки забути. Але жалітися, що я кажу своїм православним несолідно", — каже настоятель храму.

"Мої проповіді направлені, щоб одноразово зупинити беззаконні дії у захваті храмів, побиття православних людей, жінок, дітей, священників. Це все відбувається з мовчазної згоди влади та потакання силових структур", — розповів Сидор.

"Ми, православні священники, стоїмо на захисті канонічної Православної Церкви. А в Закарпатській області вона не московска, а Кирило—Мефодіївська, 1150-ти літня. Ні до Москви, ні до других великих церков немає. Ми маємо своє православ'я. Вони (правоохоронці, — ред.) відкрили кримінальну справу на пустому місті. Складу злочину в моїх проповідях немає", — додав настоятель храму.

14 грудня СБУ проводила обшуки у Кафедральному Свято-Воздвиженському соборі в Ужгороді. Дмитрій Сидор каже: "Тоді найшли дві книжечки у кімнаті, де відпочиває священник: книжки, які критикують Томос. Однак, оприлюднили не протокол, а заяву, що знайшли агітаційні матеріали".

Що відомо

  • Дмитро Сидор — священник УПЦ. 19 лютого 2012 року Ужгородський міськрайонний суд за "посягання на територіальну цілісність і недоторканість України" присудив йому три роки позбавлення волі умовно.
  • Правоохоронці 14 грудня перевірили Кафедральний Хресто-Воздвиженський собор та Свято-Покровську церкву в Ужгороді. На територіях обох храмів, за інформацією правоохоронців, знайшли пропагандистську літературу російських авторів, прапор "Республіка Підкарпатська Русь", символіку забороненої партії "ОПЗЖ" та брошури, що пропагують ненависницьке ставлення до інших релігійних конфесій
  • За інформацією СБУ також в церквах знайшли "брошури сепаратистського характеру, текст та ноти до гімну "підкарпатських русинів", російські газети із зображенням карти "триединой руси", що включає Росію, Білорусію та Україну, пісні-балади про "богоносну Росію".
  • Крім цього, за матеріалами СБУ розпочали кримінальне провадження за ознаками порушення рівноправності громадян через проповідь настоятеля одного із храмів УПЦ.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок