Вперше на Закарпатті провели реконструкцію обличчя методом аутотрансплантації

Вперше на Закарпатті провели реконструкцію обличчя методом аутотрансплантації

Вперше на Закарпатті провели реконструкцію обличчя методом аутотрансплантації
. Фото: Larysa Dakhno/Facebook

Вперше на Закарпатті провели реконструкцію обличчя методом аутотрансплантаціїПересадка органів або тканин в межах одного організму. Найбільш поширеними прикладами аутотрансплантації є трансплантати шкіри або кісток, після травм і трансплантації кровоносних судин (шунтування). Даний вид трансплантації є найбільш оптимальним, так як ризик відторгнення пересадженої тканини мінімальний. При аутотрансплантації не виникає імунологічного конфлікту, що сприяє істинному приживленню субстрату.. Пацієнту трансплантували частину малогомілкової кістки, — повідомив Суспільному завідуючий відділення щелепно-лицьової хірургії Закарпатської обласної клінічної лікарні Олег Лесів.

Операцію провели в Закарпатській обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака щелепно-лицеві та мікросудинні хірурги, хірурги та ортопеди Ужгорода, Львова та міст США. Оперували чоловіка, який отримав балістичні травми обличчя.

“Там була втрачена майже вся нижня щелепа, не тільки шкіра, а й слизова порожнина рота, нижня губа. Виконали мікросудинне хірургічне втручання. Взяли частину малогомілкової кістки з судинами, нервами, м’язами, шкірою і пересадили, заміщували дефект нижньої щелепи. Львівські колеги організували 3D моделі, щоб відновити естетику та функціонал пацієнту”, — розповів Олег Лесів.

3D моделі створюють для того, щоб правильно і точно визначити положення усіх фрагментів, — розповів завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії Лікарні святого Пантелеймона Олег Ковтуняк. Каже: “Якщо співвідношення не буде правильним, функціонально естетично воно може виглядати нормально, а пацієнт не зможе жувати".

Вперше на Закарпатті провели реконструкцію обличчя, трансплантувавши частину малогомілкової кістки
Фото: Larysa Dakhno/Facebook

“Робимо фото та комп’ютерну томографію, це є підставою для віртуального планування. Для того, щоб визначити розмір щелепи, щоб повністю відтворити у віртуальному плані кістки лицьового скелету. Тоді інженери та лікарі створюють пластмасові моделі”, — каже чоловік.

Відповідно до надрукованої 3D моделі медики підготували та індивідуалізували реконструктивну пластину. Операція тримала 12 годин. За словами Олега Ковтуняка, вона пройшла успішно.

Читайте також:

  • Масований ракетний удар, обстріл Херсона, відключення електрики. 379 день війни
  • У Грузії з парламенту відкликали законопроєкт про "іноагентів", через який в країні почались протести
  • "Мукачівська ТрО з нев попрацювала". Бійці 70 батальйону територіальної оборони збили "шахеда" та присвятили події вірш
  • Словаччина і Польща домовилися передати Україні винищувачі МіГ-29
  • Супутник від фонду Притули допоміг знищити тисячі одиниць військової техніки РФ — ГУР

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок