"Грубий крок до ліквідації угорської меншини" — Сійярто про ініціативу стимулювання навчання українською в Берегові

"Грубий крок до ліквідації угорської меншини" — Сійярто про ініціативу стимулювання навчання українською в Берегові

"Грубий крок до ліквідації угорської меншини" — Сійярто про ініціативу стимулювання навчання українською в Берегові
. Фото: УНІАН

Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто відреагував на ініціативу стимулювання навчання українською в Берегові. Це грубий крок до ліквідації угорської меншини, — написав Петер Сійярто у себе на сторінці у Facebook.

За його словами, відповідний крок порушує права закарпатських угорців. "Одне з найбільш фундаментальних прав людини — жити в мирі. Це право людей, які живуть в Україні, зараз жорстко порушується. Щоб знову мати це право, нам потрібен мир якнайшвидше", — йдеться у повідомленні.

Сійярто додав: права національних меншин є одними з найважливіших прав людини. "На жаль, права закарпатських угорців роками безперервно порушуються і відбирає Україна", — написав міністр МЗС Угорщини.

"Їхній останній план — віддавати близько 1000 євро щорічно батькам, які відправляють своїх дітей в україномовний клас. Це грубий крок до ліквідації угорської меншини. Неприпустимо і недостойно країні, яка веде переговори на вступ до ЄС. Сьогодні (1 березня, — ред.) буду говорити про це на Раді ООН з прав людини в Женеві", — написав Сійярто.

Що передувало:

  • Три фракції Берегівської міської ради подали звернення до міського голови про включення у порядок денний розробленої ними програми щодо фінансової мотивації батьків учнів віддавати своїх дітей у класи з українською мовою навчання.
  • Згідно з проєктом рішення, батьки школяра, які віддадуть дитину у клас з українською мовою викладання, щороку, з 1 до 4 класу включно, отримуватимуть по 30 тисяч гривень.
  • Розробники проєкту вважають, що такий підхід дозволить вже за кілька років вийти на значний відсоток дітей, які навчатимуться державною мовою.

Суспільне телефонувало до міського голови Берегова Золтана Бабяка, щоб дізнатися деталі звернень та чи розглядатиме проєкт міськрада на сесії. Він на дзвінки наразі не відповідає. Ми готові озвучити позицію, якщо він виявить таке бажання та зв'яжеться з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Читайте також:

  • Бахмут — епіцентр боїв на Донбасі, у поліції закликали убезпечити дітей від руху "Редан". 371 день війни. Онлайн;
  • Без Некрасова, Лермонтова та Докучаєва: в Ужгороді перейменують вісім вулиць;
  • Закарпатцю, якого обвинувачують у зґвалтуванні власних доньок, може загрожувати довічне ув'язнення.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок