"Закарпатські угорці захищають свою землю і сім’ї від російських окупантів", — професор УжНУ Федір Шандор

"Закарпатські угорці захищають свою землю і сім’ї від російських окупантів", — професор УжНУ Федір Шандор

"Закарпатські угорці захищають свою землю і сім’ї від російських окупантів", — професор УжНУ Федір Шандор
. Фото: Федір Шандор/Facebook

Закарпатські угорці захищають свою землю і свої сім’ї від російських окупантів на фронті. Про це на своїй сторінці у Facebook написав професор УжНУ, депутат Закарпатської облради Федір Шандор. Він у складі 101-ї бригади територіальної оборони знаходиться у зоні бойових дій.

Допис на своїй сторінці професор написав українською та угорськими мовами. За його словами, в Угорщині агенти Росії поширюють неправдиву інформацію про закарпатських угорців. Подібну інформацію поширюють і в Україні. Каже: "Мета зрозуміла — налаштувати закарпатських угорців і українців одних проти інших".

Читайте також: "Це політичний конфлікт", — політолог Дмитро Тужанський про ситуацію з угорською спільнотою на Закарпатті

"Хочу відповісти всім агентам Росії і в Україні, і в Угорщині, які поширюють брехню: Закарпатські угорці – добропорядні громадяни України. Тисячі закарпатців всіх національностей (і угорці в тому числі) взяли в руки зброю і пішли воювати – бо ми не хочемо, щоб російські окупанти прийшли в Закарпаття і вбивали наших рідних. Ми всі пам’ятаємо, як це було в минулому столітті, пам’ятаємо про "маленькій робот" і концтабори для угорців, які організували росіяни", — написав професор.

Наразі на фронті, за словами Федора Шандора, представники угорської спільноти Закарпаття захищають свою землю і свої сім’ї від російських окупантів.

"Ми вдячні нашим друзям з Угорщини, які в цей складний час допомагають нам. Але тим, хто зрадив свій народ і перейшов на службу до Росії, хочемо сказати одне – не заважайте нам. Добро і правда все рівно переможе – а російське зло програє", — написав Шандор.

Що відомо:

  • Угорські медіа почали дезінформаційну кампанію з дискредитації українських військових. До прикладу, Metropol поширило інформацію, що "Сотні тіл українських військових зберігаються в рефрижераторах усього в декількох сотнях метрів від кордону з Угорщиною".
  • Угорське видання magyarnemzet опублікувало новину "Закарпатська бригада може мати величезні втрати", в якій вказують, що "128-ма окрема гірсько-штурмова бригада ЗСУ з Мукачева майже повністю укомплектована етнічними угорцями… Після "м’ясорубки" в Соледарі кількість загиблих у 128-ї ОГШБр дуже велика, стверджують угорці … [вони] дивуються, чому саме 128-у ОГШБр кидають у місця кровопролитних битв".
  • За даними Центру протидії дезінформації, угорське видання Pesti Srácok написало, що "українська влада здійснює масову мобілізацію етнічних угорців на Закарпатті, щоб заповнити значні втрати на полі бою". Там вийшла публікація із заголовком: "Якщо так піде й надалі, то угорців справді не залишиться на Закарпатті", – звіт Анжели Фюшші з місця подій про жорстокий примусовий призов на військову службу і утиски".
  • У Центрі протидії дезінформації повідомили: жодне з цих повідомлень не відповідає дійсності. Всі меседжі, поширені угорськими медіа, широко тиражуються у ЗМІ РФ та спрямовані винятково на розпалювання міжетнічної ворожнечі між українцями та угорцями на Закарпатті.

Читайте також:

  • Прем’єр Угорщини Орбан порівняв Україну з Афганістаном, МЗС викликало посла;
  • Держсекретар МЗС Угорщини закликав владу України скасувати антиугорські рішення. Що про це відомо;
  • На Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною затримали трьох чоловіків. Один із них вдавав із себе жінку;
  • "Твоя кров може воювати". 50 військових здали кров у Лікарні святого Мартина у Мукачеві;
  • В Ужгороді провели громадські слухання щодо перейменування 11 вулиць. Що вирішили.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок