Порядок проведення мобілізації та найпоширеніші порушення. Розповідає юрист Юрій Танасійчук

Порядок проведення мобілізації та найпоширеніші порушення. Розповідає юрист Юрій Танасійчук

Порядок проведення мобілізації та найпоширеніші порушення. Розповідає юрист Юрій Танасійчук
. Колаж: Суспільне Ужгород

Випадки порушення проведення мобілізації фіксують в Україні як з боку громадян, так і з боку працівників територіальних центрів комплектування. Про найпоширеніші порушення в інформаційному ефірі "Суспільне. Спротив" розповів юрист Юрій Танасійчук.

22 січня в соцмережах з'явилося відео, на якому в Одесі співробітники центру комплектування та соцпідтримки розмовляють з чоловіком, потім під'їжджає автівка швидкої допомоги та його затримують. Після розголосу ситуації в Одеському обласному центрі комплектування та соцпідтримки заявили, що проводять службову перевірку. Як з юридичної точки зору оцінити дії службовців у Одесі та який порядок мобілізації в Україні, розповів юрист Юрій Танасійчук.

Як оцінити дії службовців в Одесі

Дії працівників Одеського обласного центру комплектування — перевищення службових повноважень, грубі протиправні дії щодо громадянина, — розповів Юрій Танасійчук.

Юрист каже: "Працівники терцентрів комплектування не мають застосовувати засоби фізичного примусу, навіть якщо особа вчиняє адміністративне правопорушення, для цього є правоохоронні органи, є відповідна форма звернення від працівників терцентру до структур Національної поліції, які вже вчинятимуть відповідні дії стосовно громадянина. У терцентрів таких повноважень немає. Все, що було оприлюднено на відео, дії кваліфікуються протиправними і суперечать чинним нормам законодавства України".

Читайте також: Повістка: хто і де може вручити — роз‘яснення ЗСУ

Найпоширеніші випадки порушення з боку громадян України та ТЦК

Найпоширеніші випадки порушення мобілізації фіксують як з боку громадян, так і з боку працівників центрів комплектування, — каже юрист. "Часто працівники центру комплектації жаліються на агресивну поведінку, на те, що на них спускають собак, якщо це приватне подвір'я. В багатьох випадках є так званий особистий фактор осіб, які входять в конфлікт і він є детонатором вчинення протиправних дій", — розповів Юрій Танасійчук.

Якщо щодо вас чи близької вам людини працівники ТЦК вчиняють протиправні дії, — звертайтеся до правоохоронних органів.

Юрист Юрій Танасійчук додав: "Мобілізація заради мобілізації перемоги нам не принесе. Якщо ми будем наповнювати лише статистику, відкинемо питання якості, фаховості, питання добровільної згоди і розуміння того, куди людина піде і яку вона принесе користь у війні. Якщо це недокомунікувати, ефективність такої мобілізації, якщо не рівна нулю, то близька до нуля".

"Бої — вагома частина ведення військових дій, але не менш вагома робота в тиловому забезпеченні. Це — робота спеціалістів з серверами, технікою, ремонтних бригад, кухарів, водіїв. На кожній цих позицій терцентри проводять комплектації. Дуже важливо розуміти, щоб на позиції з активними бойовими діями мінімізувати потрапляння людей, в яких є фобії до зброї, крові. До речей, які можуть ставити під загрозу роботу цілого підрозділу. Залежність, наркоманія, алкоголізм також впливають на ведення бойових дій", — розповів юрист.

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проєкту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації і проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому 20 грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. При цьому її посилення після Нового року не планують.

Читайте також:

  • Бундестаг розгляне надання ЗСУ танків Leopard, США схиляються до передачі Україні Abrams. 336 день війни. Онлайн
  • Генштаб ЗСУ: за добу знищено літак РФ і 3 ударних вертольоти
  • Зеленський підписав закон про посилення відповідальності військовослужбовців
  • За тиждень "Мармароським експресом", який сполучає Україну з Румунією, скористалися 250 людей

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок