Перейти до основного змісту
"Закарпаття частково захищене від можливої радіаційної небезпеки" — начальник гідрометцентру області

"Закарпаття частково захищене від можливої радіаційної небезпеки" — начальник гідрометцентру області

"Закарпаття частково захищене від можливої радіаційної небезпеки" — начальник гідрометцентру області
. Фото/AP

Підвищення рівня радіаційного забруднення на Закарпатті наразі немає. Це Суспільному підтвердив начальник обласного гідрометцентру Василь Манівчук. За його словами, спостереження проводять щоденно у 8 пунктах. Наразі їх перевели у підвищену готовність через нічні обстріли атомної електростанції в Енергодарі Запорізької області.

У разі вибуху або загоряння енергоблоків Закарпаття лише частково захищене від можливої радіаційної небезпеки, — розповів начальник обласного гідрометцентру Василь Манівчук.

“Переважаючі для нашої півкулі є перенесення повітряних мас із заходу на схід. Тому якщо говорити, що щось і буде відбуватися, то майже у 80% випадків перенесення буде на схід. Дійсно, ми захищені від хвилі прямого потрапляння через наявність гірського хребта, але якщо вибух, то може піднятися на досить значну висоту. Якщо це буде горіння, то це зовсім інша ситуація. Це все буде залежати від фактичної метеорологічної ситуації. Тобто, якщо повітряні маси, які можуть бути потенційно заражені рухатимуться в наш бік, буде проінформовано про це населення. Якщо відбуватимуться великомасштабні циклонічні процеси, ризик перенесення на Європу можливий”, — розповів Василь Манівчук.

Заступник керівника Ужгородської станції екстреної меддопомоги Михайло Бойсак розповів: у разі радіоактивного зараження спочатку це вплине на щитоподібну залозу. В такому випадку рекомендує 7 днів приймати йод.

“Правильним, корисним йодом навантажити щитоподібну залозу і заблокувати всі її рецептори. Це може бути така сполука, як калій йодид. Він є у таблетках 250 мг. Це пів таблетки для дорослих і 40 мг, трошки менше четвертинки, для дітей. При вже крайній потребі — це розчин спиртовий, але він більше йде як антисептик для зовнішнього використання. 40 капель у воду або молоко для дорослого, 20 капель для дітей від 5 до 12 років. Дітям до 5 років його використання категорично заборонено, їм можна лише йодні сітки поробити. Вагітним категорично заборонено його використовувати. Обережно треба використовувати людям із хронічними хворобами, з онкопатологіями, особливо щитоподібної залози”, — розповів Михайло Бойсак.

За словами медика, найпершими ознаками радіоактивного ураження організму є такі, як при отруєнні: головний біль і нудота, також можливі запаморочення і світлобоязнь. У разі радіаційної небезпеки, розповідає начальник обласного гідрометцентру, закарпатців про це сповіщатимуть місцеві органи влади.

Що відомо:

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок