Перейти до основного змісту
У 41-річного закарпатця зупинилося серце внаслідок ураження струмом: медики реанімували чоловіка

У 41-річного закарпатця зупинилося серце внаслідок ураження струмом: медики реанімували чоловіка

Медики реанімували 41-річного чоловіка, в якого зупинилося серце внаслідок ураження струмом у Мукачівському районі 12 травня.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Закарпатського обласного центру екстреної меддопомоги.

За інформацією медиків, чоловіка уразило струмом у приміщенні однієї з державних установ.

"Охоронець установи миттєво розпочав серцево-легеневу реанімацію. Бригада медиків, яка прибула за 2 хвилини після виклику, встановили відсутність дихання й серцебиття чоловіка", — йдеться у повідомленні.

Після семи хвилин реанімаційних заходів у чоловіка з’явився тиск і відновилося дихання. Його доправили до реанімаційного відділення Свалявської міської лікарні, де він перебуватиме під наглядом медиків.

Що робити при ураженні електричним струмом

При ураженні електричним струмом необхідно якомога швидше звільнити потерпілого від струмопровідних частин обладнання. Дотик до струмопровідних частин (мережі під напругою) у більшості випадків призводить до судом м’язів, тобто людина самостійно не в змозі відірватися від провідника. Тому необхідно швидко відключити ту частину електрообладнання, до якої доторкається людина.

Після звільнення потерпілого від дії струму потрібно відразу ж надати йому необхідну медичну допомогу.

  • Перша допомога при ураженні електричним струмом Визначення стану необхідно вжити таких заходів.
  • Покласти потерпілого спиною на тверду поверхню.
  • Перевірити наявність у потерпілого дихання.
  • Перевірити наявність у потерпілого пульсу на сонній артерії.
  • З'ясувати стан зіниці, широка зіниця вказує на погіршення кровопостачання.
  • Якщо потерпілий знаходиться при свідомості, його треба покласти у зручне положення і до прибуття лікаря забезпечити спокій, обов'язково спостерігаючи задиханням і пульсом. Не можна дозволяти потерпілому рухатись, продовжувати роботу. Якщо лікаря швидко викликати не можна, необхідно терміново доставити потерпілого у медичний пункт.
  • Якщо потерпілий знаходиться у непритомному стані, його необхідно покласти, розстебнути одяг, забезпечити приплив свіжого повітря, дати понюхати нашатирний спирт, бризнути на нього водою і забезпечити спокій. У той же час потрібно викликати лікаря. Якщо потерпілий дихає погано, рідко і судомно, йому необхідно робити штучне дихання і непрямий масаж серця.
  • У разі відсутності в потерпілого ознак життя треба починати штучне дихання і проводити безперервно до досягнення позитивного результату. Штучне дихання необхідно робити безперервно, до прибуття лікаря.
  • Переносити потерпілого до іншого місця треба тільки в тих випадках, коли йому, чи людині, яка надає допомогу, продовжує загрожувати небезпека.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок