Перейти до основного змісту
"Ветеран спорт: рух без обмежень" — у Тернополі провели захід для ветеранів, військових і їхніх сімей

"Ветеран спорт: рух без обмежень" — у Тернополі провели захід для ветеранів, військових і їхніх сімей

У Тернополі для ветеранів, військовослужбовців і їхніх сімей провели захід "Ветеран спорт: рух без обмежень". Учасники могли спробувати себе у видах спорту, адаптованих для людей з інвалідністю. Це, зокрема, волейбол сидячи, активне самбо і бочча.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного.

Ветеран Назар Вікторовський, який втратив обидві ноги під час обстрілу Часового Яру зіграв у волейбол сидячи. Це паралімпійський вид спорту, який підходить для людей з ураженнями опорно-рухового апарату. Правила такі ж, як і в класичному волейболі, однак є відмінності в ширині полів і висоті сітки. Також при прийманні м’яча гравцям не можна відривати сідниці від підлоги.

ветеран спорт, рух без обмежень, тернопіль, волейбол сидячи
Волейбол сидячи. Суспільне Тернопіль

"У волейбол сидячи граю вдруге. Це зовсім по-іншому ніж стоячи. Після поранення дуже довго мав депресію і не міг з неї вийти. Мені допоміг тільки спорт, спортзал. Коли така маломобільна людина, як я, займається спортом, в неї покращується кровообіг, самопочуття, настрій, бажання жити. І тим більше людина після ампутації пристосовується до свого тіла і випробовує своє тіло як новонароджена дитина: на що ти здатен із цим новим тілом", — сказав Назар Вікторовський.

ветеран спорт, рух без обмежень, сидячий волейбол, тернопіль
Назар Вікторовський. Суспільне Тернопіль

У команді з Назаром і Руслан Пелехатий. Чоловік розповів, що сьогодні спробував себе у кросфіті, а також планує зіграти в покер:

"Поранення отримав на півдні Бахмута, наступив на міну "Пелюстка". Ампутували частину ноги. Зараз бігаю на протезі. Я вже це роблю вдруге. Всім раджу і не тільки ветеранам і не тільки з пораненнями. Дуже класний, дуже веселий і захопливий вид спорту, який об’єднує нас ветеранів".

ветеран спорт, рух без обмежень, ветеранський спорт, тернопіль
Руслан Пелехатий. Суспільне Тернопіль

Ще один паралімпійський вид спорту, з якого провели майстерклас, це бочча. Правила гри пояснила працівниця центру фізичного здоров'я населення Ольга Роговська:

"Сам майданчик має мати шість метрів ширини і дванадцять метрів довжини. На майданчику позначається трикутник, і в цей трикутник має влучити спочатку білий м'яик — "джекбол". І всі інші м’ячі мають якнайближче бути до того "джекболу", тоді команда виграє. Потрібні влучність, точність і координація рухів, щоб заробити очко для своєї команди".

ветеран спорт, ветеранський спорт, бочча, тернопіль
Ольга Роговська. Суспільне Тернопіль

бочча, ветеран спорт, рух без обмежень, тернопіль
Бочча. Суспільне Тернопіль

Ветерани спробували себе і в адаптивному самбо. Тренер Віталій Гнатишин сказав, що люди з травмами чи з інвалідністю не використовують бойові прийоми самбо:

"Це в основному робота в партері. В нижньому положенні — сидячи, лежачи, де є елементи спеціальних падінь. Для того, щоб не травмуватися або максимально безпечно впасти вивчаються елементи самострахування. Дуже багато елементів у боротьбі, які є особливими способами пересування. В партері дуже багато цікавих прийомів, де не треба вставати. Де сидячи чи лежачи можна контролювати дії суперника і тим самим перемагати його".

адаптивне самбо, ветеран спорт, рух без обмежень, ветеранський спорт, самбо, тернопіль
Віталій Гнатишин. Суспільне Тернопіль

адаптивне самбо, ветеран спорт, ветеранський спорт, тернопіль, рух без обмежень
Адаптивне самбо. Суспільне Тернопіль

До проведення заходу "Ветеран спорт: рух без обмежень" долучилися й громадські організації. Серед них волонтери проєкту "ТатоХаб". Один із напрямків проєкту — надання безкоштовної психологічної допомоги військовим, ветеранам і їхнім сім’ям.

ветеран спорт, рух без обмежень, тернопіль
ветеран спорт, рух без обмежень, тернопіль. Суспільне Тернопіль

"Ми займаємося дітками. Поки батьки спілкуються і займаються, діти на локації розмальовують фігурки", — розповіла комунікаційниця проєкту "ТатоХаб" в Тернополі Анна Мрічка.

ветеран спорт, рух без обмежень, тернопіль, татохаб, тато хаб
Анна Мрічка. Суспільне Тернопіль

Директорка міського центру фізичного здоров’я населення Вікторія Безгубенко-Гнатишин поінформувала, що захід провели для того, аби мотивувати ветеранів, військових і людей з інвалідністю займатися спортом:

"Є майстеркласи з кросфіту, волейболу сидячи, настільного тенісу, адаптивного самбо, бочча, фітнесу для дружин, боксу для дітей від п'яти років. І завершуємо ми це грою в спортивний покер. Ми пропагуємо здоровий і активний спосіб життя і хочемо дати можливість нашим військовим і ветеранам спробувати себе в різних видах фізичної активності та обрати для себе щось своє. Щоб тренуватися на постійній основі, а далі формувати команди".

ветеран спорт, рух без обмежень, тернопіль
Вікторія Безгубенко-Гнатишин. Суспільне Тернопіль

Топ дня
Вибір редакції
На початок