Перейти до основного змісту
Командиру 211 понтонно-мостової бригади Побережнюку обрали запобіжний захід

Командиру 211 понтонно-мостової бригади Побережнюку обрали запобіжний захід

Сьогодні, 19 грудня, в Тернопільському міськрайонному суді командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Олегу Побережнюку обрали запобіжний захід. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

Відповідно до рішення суду, Побережнюк перебуватиме під вартою 2 місяці з правом внесення застави у розмірі 908 тисяч 400 гривень.

Під час засідання прокурор Андрій Багрій заявив, що Побережнюк може перешкоджати кримінальному провадженню та продовжити займатися злочинною діяльністю.

"Є ризик того, що Побережнюк може перешкоджати кримінальному провадженню. Оскільки він може надавати вказівки іншим особам з метою приховання документів. Також впливати на встановлених і невстановлених свідків в даному кримінальному провадженні. Необхідно обрати Побережнюку запобіжний захід саме у вигляді тримання під вартою. І, відповідно, неможливо обрати щодо нього більш м’який запобіжний захід", — наголосив він.

Адвокат Побережнюка Микола Омелянюк попросив у судді будь-який запобіжний захист крім тримання його підзахисного під вартою.у суді сказав, що слідство отримало інформацію з телефонів його підзахисного у незаконний спосіб. Він сказав, що надані прокурорами докази, серед них і аудіозаписи телефонних розмов Олега Побережнюка, отримані незаконно:

"Ці прослуховування вимагають ухвали суду у будь-якому випадку. На даний час такого дозволу не існує. Є прослуховування, а на основі чого немає. Я бачив інформацію з телефонів, які забрали в мого підзахисного Олега Володимировича. Дане вилучення теж є незаконним".

Побережнюк, своєю чергою, заявив, що заперечує обвинувачення на свою адресу. Також він прокоментував ситуацію із будинками, для зведення яких нібито залучали військовослужбовців з його підрозділу.

"Будинок, про який йде мова, дійсно, почав будувати в травні. Оскільки на сьогодні не допитали свідків, які є присутні в залі, говорю відверто: всі ці докази, що вони працювали з жовтня, — це неправдива інформація. Мені вже приписали ще якісь будинки, я до них не маю відношення. Якогось свідка там опитували, дядю Вітю, це неправда. Всі ви бачили ті ролики, який будинок будується на подвір’ї, яка "шевченківська" хата там стоїть, де я проживаю зі своєю дружиною".

Заслухавши сторони суддя міськрайонного суду Юрій Дзюбановський пішов до нарадчої кімнати. Олега Побережнюка, як і вчора, прийшли підтримати військовослужбовці 211 понтонно-мостової бригади. Один із них з позивним "Авокадо".

"Я написав рапорт на виїзд за межі гарнізону. Прийшов, тому що ця справа створила великий резонанс у суспільстві. Я заходжу в інтернет і у мене таке враження, що у цій бригаді всіх солдатів б’ють, катують і беруть гроші — це ж не правда", — сказав "Авокадо".

Через годину суддя зачитав рішення:

"Застосувати Побережнюку Олегу Володимировичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, взявши Побережнюка Олега Володимировича під варту із зали суду. Визначити підозрюваному Побережнюку Олегу Володимировичу заставу у розмірі 300 прожиткових мінімумів, що становить 908 тисяч 400 гривень".

Коментувати рішення суду підозрюваний і його адвокат відмовилися.

Олега Побережнюка з зали суду вивели правоохоронці. Прокурор Андрій Багрій рішення суду прокоментував так:

"Суд сказав, що задоволено частково. Але наразі ми бачимо тільки резолютивну частину рішення і суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і заставу так, як ми просили".

Що відомо про ситуацію навколо 211 понтонно-мостової бригади та її командира Олега Побережнюка

Журналісти "Української правди" оприлюднили розслідування, в якому розповіли про кумівство й зловживання в 211 понтонно-мостовій бригаді. Омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що звернувся з цього приводу до Генштабу та Військової служби правопорядку й взяв ситуацію під особистий контроль.

Командиру бригади Олегу Побережнюку пред'явили підозру в зловживанні службовим становищем. За даними слідства, він залучав підлеглих військовослужбовців до будівництва власного будинку на Хмельниччині.

Окрім звинувачень у зловживанні службовим становищем, слідство також з'ясовує можливі випадки фізичного насильства та знущань з підлеглих з боку офіцерів бригади.

Деякі військовослужбовці 211 бригади висловили підтримку своєму командиру, називаючи обвинувачення "замовними" та заперечуючи зловживання і насильство в бригаді.

На Хмельниччині місцеві жителі повідомили Суспільному, що родині Олега Побережнюка, ймовірно, належать два будинки. Також люди розповіли про можливе використання військової техніки та можливу участь військовослужбовців у будівництві цих об'єктів.

На початок