"Намагаємося завжди бути поряд з людьми": як проходить робочий день поліцейського офіцера громади

"Намагаємося завжди бути поряд з людьми": як проходить робочий день поліцейського офіцера громади

Поліцейська офіцерка Великогаївської громади Вікторія Качановська є першою жінкою на Тернопільщині, яка пройшла відповідне навчання і зараз працює разом з іншим офіцером — Володимиром Гаврилюком. Проєкт у цій громаді діє рік.

До Дня поліцейського офіцера громади правоохоронці розповіли Суспільному, що змінилося за цей час для жителів.

Поліцейські офіцери Великогаївської громади Володимир Гаврилюк і Вікторія Качановська починають своє щоденне патрулювання.

Поліцейські офіцери Великогаївської громади
Поліцейські офіцери громади. Суспільне Тернопіль

"Населення в нас велике. І сіл ми маємо 15. Ми кожного дня стараємось охопити найбільше сіл, бо це віддалені села від Тернополя. Показуємо, що ми тут. Є у поліцейського офіцера громади девіз: "Ми тут". Тому ми намагаємося завжди бути поряд з людьми", — говорить Вікторія.

Поліцейський офіцер громади
Вікторія Качановська. Суспільне Тернопіль

Під час патрулювання офіцери помічають дим.

"На цей час хочемо знайти саме джерело задимлення. Тому їдемо туди. Під’їжджаємо ближче до задимлення. В автомобілі вже чути характерний якийсь запах гуми".

Поліцейські офіцери Великогаївської громади, поліція, громада
Дим на території громади. Суспільне Тернопіль

Біля свиноферми в селі Дичків чоловік спалює сміття. На вимогу офіцерів чоловік гасить вогонь. Після цього поліцейські складають адміністративний протокол.

"Матеріал буде надісланий на сільську раду Великогаївської об’єднаної територіальної громади, де адміністративна комісія буде ухвалювати рішення, чи покарати цього чоловіка, чи на перший раз його попередити", — каже Володимир.

Поліцейський офіцер громади, Володимир Гаврилюк
Володимир Гаврилюк. Суспільне Тернопіль

Спалення відходів, поліцейський офіцер громади
Правоохоронці склали адмінпротокол на чоловіка. Суспільне Тернопіль

За словами Володимира Гаврилюка, проєкт "Поліцейський офіцер громади" діє у Великогаївській громаді рік. Ми запитали у місцевих жителів, що відтоді змінилося.

"Їздить поліція вже частіше. Немає ні крику, ні шуму, бійок. Спокійно вже. Майже кожного дня бачу, як біля дому проїжджають", — розповіла жителька села Баворів Марія Пугач.

Жителька села Баворів Марія Пугач
Марія Пугач. Суспільне Тернопіль

"Коли з’явилися поліцейські офіцери громади, то комунікація особисто моя з ними, чи загалом сільської ради покращилася. В тому сенсі, що вони частіше бувають тут на місці, частіше комунікують із жителями, зі школою, з іншими закладами", — каже староста Баворівського округу Назарій Брегін.

Староста Баворівського округу Назарій Брегін
Назарій Брегін. Суспільне Тернопіль

Володимир Гаврилюк розповів, що поліцейська станція Великогаївської громади розташована в селі Товстолуг.

Поліцейська станція Великогаївської громади, поліцейські офіцери громади
Поліцейська станція. Суспільне Тернопіль

"До Великих Гаїв, до Кип’ячки недалеко. Дичків, Красівка розташовані по дорозі. В інший бік йде Грабовець, Білоскірка. У любий населений пункт можна добратися швидко", — говорить Володимир.

Поліцейський офіцер громади, Володимир Гаврилюк
Володимир Гаврилюк. Суспільне Тернопіль

Вікторія Качановська каже, щоб отримати посаду поліцейського офіцера громади, три місяці проходила спеціальне навчання. Вона стала першою жінкою на Тернопільщині, яка пройшла ці курси.

"Ми працювали по різних локаціях. В нас було навчання з вогневої підготовки. Були такі екстремальні умови, коли в тирі ми стріляли в повній темряві, використовували тільки ліхтарик. Під час навчання в мене відбулася така ситуація, що я зламала кисть на руці. І я ходила з гіпсом. Постало питання про те, чи я зможу продовжувати навчання, чи ні. Засідала комісія. Але я дала згоду на те, що я продовжую навчання. Нас навчали екстремального водіння на слизькій поверхні".

Поліцейський офіцер громади, навчання правоохоронців
Навчання. Вікторія Качановська

Проєкт "Поліцейський офіцер громади" стартував в Україні 28 травня 2019 року. На відміну від дільничного інспектора, поліцейський офіцер громади більшість часу перебуває на дільниці, за яку відповідає.

"Наш день розпочинається з центру громади. Ми спілкуємося з людьми, з мешканцями, які повідомляють про проблеми, які відбуваються на території. Чому я відчула таку велику різницю між дільничним та поліцейським офіцером громади? Нам надали великі повноваження у забезпеченні безпеки дорожнього руху. У нашій громаді є паркувальні місця. Водії зазвичай не хочуть дотримуватись правил, вони вважають, що припаркуватись можна де бажаєш. Ми патрулюємо дану ділянку, щоб людям донести інформацію, як паркуватись правильно", — розповіла Вікторія.

Вікторія Качановська, поліцейський офіцер громади
Вікторія Качановська. Суспільне Тернопіль

У Великогаївській громаді проєкт стартував у вересні минулого року. Про це розповів голова громади Олег Кохман. За його словами, на придбання службового поліцейського автомобіля, з бюджету громади виділили 770 тисяч гривень. Речник управління Національної поліції в Тернопільській області Сергій Крета повідомив, що загалом на Тернопільщині працюють 44 поліцейські офіцери громади та 43 станції.

На початок