Служба якості освіти відповіла на запит Суспільного про сексизм у лекціях професора з Тернополя

Служба якості освіти відповіла на запит Суспільного про сексизм у лекціях професора з Тернополя

ТНПУ імені Володимира Гнатюка. Лютий, 2024
ТНПУ ім. В. Гнатюка. Фото: Суспільне Тернопіль

Державна служба якості освіти відповіла на запит Суспільного щодо наявності сексистських висловлювань у лекціях професора Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Володимира Кравця.

Нагадаємо, його відсторонили від викладання курсу "Педагогіка: підготовка молоді до сімейного життя". Причиною цього стали його висловлювання на лекціях, яким надали розголосу в соцмережах.

Запит Суспільного до Державної служба якості освіти про сексизм у лекціях професора Кравця
Запит Суспільного до Державної служба якості освіти про сексизм у лекціях професора. Фото: Суспільне Тернопіль

Службі відомо про ситуацію, що склалася в університеті, йдеться у відповіді. До неї з цього питання зверталася народна депутатка України, секретар комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

"Адміністрація університету відреагувала на обурення студентів, висловлені у соціальних мережах та ЗМІ щодо стилю викладання професора Володимира Кравця. Провела зустріч із здобувачами вищої освіти, на якій обговорили питання проявів сексизму з боку професора під час викладання курсу "Педагогіка: підготовка молоді до сімейного життя".

Відповідь на запит Суспільного про сексизм
Відповідь на запит Суспільного. Фото: Суспільне Тернопіль

Ректор вишу видав розпорядження перевірити інформацію, оприлюднену в соціальних мережах та ЗМІ щодо якості викладання курсу "Педагогіка: підготовка молоді до сімейного життя".

За розпорядженням проректора ТНПУ з навчально-методичної роботи Гевка І. В. створили комісію для об’єктивної експертної оцінки стилю викладання професора Володимира Кравця. Залучили внутрішніх та зовнішніх фахівців. Викладання цього курсу на всіх освітніх програмах тимчасово призупинили. Експертна комісія працюватиме в університеті до 4 березня. Вона здійснює перевірку щодо оцінки внутрішнього наповнення та змісту навчального курсу "Педагогіка: підготовка молоді до сімейного життя", який викладав професор Володимир Кравець.

Відповідь Державної служба якості освіти про сексизм у лекціях професора з Тернополя
Відповідь Державної служба якості освіти. Фото: Суспільне Тернопіль

За результатами висновків експертної комісії із долученням отриманих від студентів добровільних письмових пояснень, відповідних електронних доказів, що розміщені в мережі Інтернет, адміністрація педагогічного університету надасть всебічну, об’єктивну та повну правову оцінку діям професора, повідомляє Державна служба якості освіти у відповіді на запит Суспільного.

Відповідь служби якості освіти на запит Суспільного про сексизм
Відповідь служби якості освіти на запит Суспільного. Фото: Суспільне Тернопіль

Суспільне надіслало такі ж запити до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця та Національного агентства з питань якості освіти. Відповіді очікують.

На початок