Здавали кров не в лікарні, а в креативному кластері: в Тернополі відбулася виїзна донація крові "Розквітай"

Здавали кров не в лікарні, а в креативному кластері: в Тернополі відбулася виїзна донація крові "Розквітай"

У Тернополі відбулася виїзна донація крові. Її провели під час проєкту "Розквітай" від ДонорUA. Люди здавали кров не в лікарні, а в креативному кластері "Na пошті".

До акції долучилася тернополянка Ліля Боліновська. У жінки третя група крові з позитивним резус-фактором. Жінка каже, стала донором вперше.

"Побачила останні новини з Авдіївки, що хлопцям потрібна кров, пройнялася тим і подумала, що це найменше, що я можу зробити — поділитися своєю кров’ю. Стати донором давно хотіла, ще з початку повномасштабного вторгнення, але то хворіла, то ще щось було, а тепер подумала, що нема коли відкладати".

Ліля Боліновська
Тернополянка Ліля Боліновська вперше здає кров. Фото: Суспільне Тернопіль

Виїзну донацію провели спільно з фахівцями Тернопільського обласного центру служби крові. Для донорів облаштували фотозону, приготували подарунки та пригостили чаєм і солодощами. Координатор акції та волонтер ДонорUA Богдан Бартош каже, так хотіли залучити більше людей, адже мета акції — популяризувати донорство крові.

"Спілкуючись з людьми, побачив, що їх дуже здивувало те, що в Тернополі донація відбувається в такому форматі. Бо всі звикли ходити в центр служби крові, де лікарняна атмосфера, де черги, де не завжди виходить поспілкуватися. Тому випробовуємо новий формат, робимо здачу крові в такій невимушеній атмосфері. Наші колеги з Києва постійно організовують виїзні донації у торгівельні центри, в офіси. І з їхнього досвіду все гарно виходить і люди більш зацікавлені".

Координатор акції
Координатор акції та волонтер ДонорUA Богдан Бартош. Фото: Суспільне Тернопіль

Завідувачка донорського центру Тернопільського обласного центру служби крові Віра Монастирська розповідає, через повномасштабне вторгнення потреби в донорській крові зросли.

"З початку повномасштабної війни збільшилася кількість людей, які приходять до нас здавати кров. Люди розуміють, що є потреба у зв’язку з воєнними діями і є багато поранених, які потребують компонентів крові. Також залишаються медичні заклади Тернополя і області, де лікують пацієнтів, яким теж потрібні компоненти крові. Зросла потреба в першій групі крові з негативним резус-фактором, це універсальна група. Такою акцією ми б хотіли розширити базу даних людей з цією групою крові. Зрештою ми потребуємо усіх груп крові з негативним резус-фактором, тому що людей з негативними резус-факторами крові менше, аніж з позитивними".

Віра Монастирська
Завідувачка донорського центру Тернопільського обласного центру служби крові Віра Монастирська. Фото: Суспільне Тернопіль

Виїзну донацію в Тернополі провели вперше, розповідає виконувач обов’язків гендиректора Тернопільського обласного центру служби крові Василь Хомінець.

"Перевірятимемо забрану кров у нас в стаціонарному закладі, але сама донація може відбуватися будь-де і ми будемо пропагувати донорство, бо бути донором почесно, це корисно і ваша кров може врятувати життя тим, хто воює на фронті".

Василь Хомінець
Виконувач обов’язків гендиректора Тернопільського обласного центру служби крові Василь Хомінець. Фото: Суспільне Тернопіль

Загалом здали кров 42 людини, каже координатор акції Богдан Бартош. Серед них — тернополянка Яна Шайнюк. Після здачі крові дівчина взяла печиво із передбаченням.

"Я здаю кров вже вдруге і почуваюся дуже сміливо. Потрібно кров’ю ділитися, у моєму передбаченні пише: "Чиєсь серце б’ється завдяки тобі" і це насправді так. Особливо в цей час я розумію, що моя кров може врятувати чиєсь життя і це дуже мотивує. І ще я рада побачити тут багато молодих і свідомих людей. Рекомендую не боятися, приходити здавати кров, це не страшно. Навпаки, дуже круто себе почуваєш після того, коли зробив добру справу".

Яна Шайнюк
Тернополянка Яна Шайнюк вдруге здає кров. Фото: Суспільне Тернопіль

Що відомо про проєкт "Розквітай" від ДонорUA

Річна кампанія популяризації донорського руху "Розквітай" від ДонорUA стартувала 14 червня 2023 року у Всесвітній день донора й триватиме до 14 червня цього року. Її реалізовують спільно з Міністерством охорони здоров'я та Українським центром трансплант-координації.

ДонорUA – автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні.

На початок