Ветеринар з Криму у Тернополі безкоштовно лікує тварин військовослужбовців

Ветеринар з Криму у Тернополі безкоштовно лікує тварин військовослужбовців

Ветеринар з Криму Ілля Литовченко у Тернополі безкоштовно лікує тварин військовослужбовців. Чоловік родом із Сімферополя. У 2014 році через окупацію Криму переїхав на захід України.

Про це Ілля Литовченко розповів Суспільному.

"Ми працюємо всі задля однієї мети. Як тільки нам вдалось відновити роботу клініки повноцінно, у березні ми почали лікувати тварин військовослужбовців і парамедиків. Наша допомога базувалась саме на тому, що ми безкоштовно надавали лікарські та діагностичні послуги, що продовжуємо і по сьогоднішній день".

Ветеренар
Ілля Литовченко. Фото: Суспільне Тернопіль

Понад рік військовослужбовець Василь та його собака Адель відвідують ветеринарну клініку.

"Ілля Геннадійович нас подивився та обстежив, назначив лікування і прийшло діло до розрахунку, то вже тоді нам було повідомлено, що ЗСУ тут обслуговуються безкоштовно. Було неочікувано, але дуже приємно".

Військовий з собакою
Військовослужбовець Василь та собака Адель. Фото: Суспільне Тернопіль

Собака Адель
Собака Адель. Фото: Суспільне Тернопіль

Ілля працює ветеринаром понад 12 років. Щодня приймає приблизно півсотні домашніх улюбленців.

"Як правило, зранку звертаються пацієнти для планових заходів, а інтервальні на вечір, це найбільші моменти напливу пацієнтів".

Ветеринар з Криму
Ветеринар. Фото: Суспільне Тернопіль

Ілля Литовченко родом із Сімферополя, у 2014 році із Криму переїхав до Львова. А з 2019 року живе в Тернополі, де відкрив свою ветеринарну клініку. Окрім допомоги тваринам військовослужбовців, Ілля разом зі своєю командою приймають собак і котів, яких залишили люди.

"Ми брали цих тварин на прилаштування, у нас не було багато місця, але близько 12 собак і 40 котів, ми перетримували у безпечному місці. Вони знаходили свої сім'ї".

Ветеринар Ілля Литовченко
Ілля Литовченко. Фото: Суспільне Тернопіль

Чоловік каже, першою твариною, яку він врятував, коли тільки починав працювати у Тернополі, була собака, на ім'я Дора.

"Показують мені аналізи, я бачу, що тварина дихає через раз і це все на хвилини. Говорю, що нам треба робити переливання крові, на дворі перша година ночі, ми можемо ризикувати, але нам треба знайти собаку. Людина каже: "А в мене живе колега поряд в нього є собака". Іде дощ, а ми під дощем, з однієї собаки переливаємо кров. На ранок це була вже зовсім інша Дора, яка дуже добре себе почувала".

ветеринар
Ветеринар з собакою Дорою. Фото: Ілля Литовченко

В листопаді до клініки звернулось 40 військовослужбовців разом зі своїми тваринами, а від початку повномасштабного вторгнення, безкоштовно пролікували понад дві тисячі тварин.

"Це різні тварини, це не обов'язково тільки собаки, це можуть бути і коти, кролики".

Ветеринар з Криму
Ветеринар Ілля. Фото: Ілля Литовченко

На початок