З початку року на Тернопільщині до поліції надійшло понад дві тисячі звернень щодо злочинів, пов’язаних із шахрайством.
Про це на брифінгу розповів речник головного управління Нацполіції області Сергій Крета.
За його словами, лише за вересень шахраї виманили в людей 18 мільйонів гривень.
Найгучніший випадок зареєстрували 8 листопада: тернополянка переказала на сумнівні рахунки 5 з половиною мільйонів гривень.
Відсоток розкриття таких злочинів не є великий, говорить речник.

"З тих 2 156 тільки 327 кримінальних злочинів на сьогодні є розкритими. В цих 327 випадках підозру оголосили 136 особам. Здебільшого самі шахраї перебувають на окупованих територіях. Це ЛНР, ДНР, Росія, інші території, на які ми не можемо заїхати, щоб виконати ті чи інші слідчі дії".
Тернополянка Оксана теж втратила гроші через шахраїв. Старший дізнавач районного управління поліції Владислав Скорохід розповів, у месенджері WhatsApp незнайомий користувач запропонував жінці заробіток. Для цього потрібно було писати коментарі в Instagram та Youtube.
Оксана каже, коли погодилася на пропозицію, їй сказали, що потрібно вкласти гроші.

"Спочатку були невеликі суми. Я закинула 300 гривень, а на карту отримала 400. Подумала, чому б і ні? Вирішила далі закидати гроші".
Владислав Скорохід повідомив, за день жінка відправила шахраям 80 тисяч гривень.

"Останнє завдання, яке їй запропонували, вона не змогла виконати. Тоді зрозуміла, що це, ймовірно, шахраї. Всі переписки були стерті".
За цим фактом розпочали кримінальне провадження за статтею 190 "Шахрайство" Кримінального кодексу України.
Юридичний психолог, начальник сектору психологічного забезпечення Нацполіції області Михайло Козюк розповів про причини, чому люди потрапляють у різні шахрайські схеми.

"Передусім — це надмірна людська довірливість. По-друге, бажання швидкого заробітку, щоб за короткий період часу, не докладаючи зусиль, здобути блага та вигоди. Наступна причина — шахраї швидко вводять людину в шоковий стан і не дають можливості скористатися сторонньою допомогою, комусь зателефонувати чи розповісти ближньому".