До Дня Героїв у Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини погасили марку з конвертом. Також музею подарували прапори із зони бойових дій. Участь взяли працівники цього закладу, які захищають Україну на передовій. Про це розповів один із них – командир роти вогневої підтримки Юрій Заблоцький.
За словами чоловіка, разом з побратимами планували свої дії у разі повномасштабного вторгнення Росії, яке таки сталося 24 лютого 2022 року.
"Про те, що мало статись повномасштабний наступ, ми знали ще у 2021 році. Ми до того готувалися. У мене були чіткі вказівки. Всі мої бійці, які перебували в Україні, чи за межами України, були попереджені, що робити, коли це все почнеться. У Тернополі я зберігав і генератори, і бензопили, також планшети з артилерійськими програмами стрільби. Тобто, ми готувалися".
Юрій Сиротюк зараз воює на передовій. Відвідати захід він не зміг, але записав звернення для учасників заходу.
"Раніше про героїв ми могли читати в книжках: про козаків, гайдамаків, вояків УПА, про їхні подвиги в боротьбі з відвічним ворогом – з Москвою. А зараз кожен може стати героєм і приєднатися до когорти героїв, взяти участь у російсько-українській війні. Тут, на Донбасі, я бачу, як звичайні українські хлопці: лікарі, вчителі, айтішники, приєдналися до цієї боротьби з і проявляють неймовірні риси героїзму. Звісно, хотілось би, щоб це свято - День Героїв, з народного стало національним. Є відповідна петиція на сайті президента України, я дуже вас прошу її підтримати, щоб з'явився відповідний Указ. І ми офіційно відзначали День Героїв. Але ще більше хочеться, щоб ми відзначали тих нинішніх героїв, які пішли на російсько-українську війну, які проливають свої кров і піт за Україну, які встали у боротьбі проти нібито другої армії в світі. І які, завдяки своїй жертовності, в цій боротьбі тримають небо над Україною".
Учасники заходу поповнили фонд музею прапорами із зони бойових дій.
"Наші хлопці ще того не знають, але вони вже ввійшли в історію не тільки Тернопільщини, а й в історію України. За кожним підписом – ціла історія. За кожним підписом – не одна доля людська. А це є і сім'я, і батьки, і діти", – каже завідувач відділу музею Ігор Войцехівський.
Також у музеї презентували і ввели в обіг конверт і марку місцевого значення "23 травня – Свято Героїв".
Ці марки і конверти погасили їх спеціальним штемпелем "Файне місто Тернопіль". Про це розповіла директорка Тернопільської дирекції "Укрпошти" Любов Гринчишин..
"Марки вийшли дуже патріотичні й мальовничі. Вони з конвертами. Вважаємо, що з допомогою цих марок і конвертів внесемо в історію, запам'ятаємо, увіковічнимо, відзначення цього дня", – розповіла Любов Гринчишин.