Громадська організація “Сузір'я молоді та юних талантів” організувала для дітей з прикордонної Сумщини культурно-просвітницький мандрівний фестиваль "Творчість єднає серця". Основна мета заходу дати можливість дітям з прикордонної Сумщини відпочити від постійних обстрілів, розповіла голова ГО Тетяна Радченко. По приїзду додому діти та їх батьки розповіли про відпочинок кореспондентам Суспільного.
Анастасія Босенко мешканка селища Миколаївка на Сумщині. Дівчина займається танцями у місцевому колективі “Денс Старс”. Розповідає, що була на заході України кілька разів, але остання поїздка запам’яталась найбільше:
Мені дуже сподобалось, як я там стрибала з мосту. Дуже-дуже сподобалось. Сподобався водоспад. Там легше, взагалі відпочити. У нас кожен день бахкає, кожен день тривоги. Тому дуже емоційно розвантажились, а ще там немає комарів.
Роман Борисенко та Злата Гладкова з Лебедина, займаються танцями в ансамблі “Веселка”. Говорять, що відвідали криївку, де Роман тримав та перезаряджав справжній автомат:
Криївка була під нашим будинком де ми жили. Були й автомати й кулемети, це було приховано в колодязі нашого будинку.
Мені дуже сильно сподобались музеї, там були чудові музеї. Там музей сиру, музей вишиванки, музей музики, в басейні купались, на базарі були. Там так все було чудово, класно, розповіла Злата Гладкова учасниця ансамблю “Веселка”.
За словами голови ГО “Сузір'я молоді та юних талантів” Тетяни Радченко, проєкт був створений для того, аби діти отримали психологічне, емоційне розвантаження, відпочили. І відразу показали свої таланти, надбання Сумщини, Слобожанщини і познайомилися з традиціями гуцульщини.
Батьки та бабусі, які супроводжували дітей, теж поділились враженнями від поїздки:
Біля кожної садиби є спеціальне місце, родинне місце, яке вони обладнують. Наприклад музей вишивки — це вишивка 10 поколінь і не просто ми дивились, там так цікавенно розповідають, що діти підстрибували з лавок, сказала Інна Борисенко, мама учасника фестивалю.
Я думала мій вік мене якось “підкачає”, але дякувати Богу, спасибі горам які там є, тому повітрю чистому. Поїхали дуже талановиті колективи, їздили не лише ті, що танцювали, співали, але й ті що декламували вірші, розповіла Тамара Мічканова, бабуся учасника фестивалю.
Яна Петреску є керівницею вокального ансамблю “Перлинки”, а також входить до оргкомітету фестивалю.
У мандрівному фестивалі брали участь потужні колективи Сумщини, прикордоння. Ми намагалися залучити різні жанри мистецтва, для того, щоб це було і дітям як відпочинок, і продемонструвати ще раз свої таланти.
Пані Яна розповідає, що спеціально репертуар для виступів не підбирали, але порадувати господарів хотіли:
Були пісні Верховина, їхня, як гімн, вони так зраділи всі мешканці верховини, що саме їхні етнічні, прозвучали твори музичні й композиції. Ми привезли з собою Кролевецькі рушники й зробили хореографічну композицію.
За словами Тетяни Радченко цьогоріч у фестивалі "Творчість єднає серця" взяли участь 10 колективів Сумщини — це більш ніж 140 осіб: діти, керівники колективів та їхні батьки.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram