Набрав законної сили вирок блогеру-мільйоннику Юрію Подоляці за виправдовування збройної агресії РФ

Набрав законної сили вирок блогеру-мільйоннику Юрію Подоляці за виправдовування збройної агресії РФ

Блогер Юрій Подоляка
Блогер Юрій Подоляка. Суспільне Суми

Апеляційний суд залишив без змін вирок Зарічного районного суду м. Суми, яким блогера-мільйонника Юрія Подоляку засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Його оскаржував захисник обвинуваченого.

Про це повідомили в прокуратурі Сумщини.

Ухвалою Полтавського апеляційного суду апеляційну скаргу захисника повернуто апелянту, відтак вирок набрав законної сили.

Згідно з вироком першої інстанції, який зачитала суддя Ірина Клімашевська 22 грудня 2023 року Юрія Подоляку засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років.

За даними прокуратури, 48-річний чоловік народився та тривалий час проживав у Сумах. З 2014 року виїхав до РФ. Наразі звідти поширює інформацію. У своїх дописах в соціальних мережах блогер називає себе "головним спікером війни". Також він допомагає росіянам "мобілізуватися та тримати інформаційний удар".

Окрім того, Подоляка виправдовує поразки російських військових. Про українських військових пише, що вони: "прикриваючись цивільним населенням, здійснюють військові перекидання". А ще зазначає, що "гуманітарна катастрофа в окупованих Росією містах викликана діями Києва і поки російські війська не розіб'ють ЗСУ, так все і буде".

Що відомо

  • 10 листопада в суді почали досліджувати письмові докази, зокрема DVD-диск зі збереженими відеофайлами блогера.
  • 7 вересня 2022 року Сумською обласною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт, що стосується блогера-мільйонника, який виправдовує дії РФ.
  • 20 травня 2022 року "Головному спікеру війни" — блогеру з Сум прокуратура повідомила про підозру у виправданні дій Росії.
  • 22 грудня 2023 року Юрія Подоляку засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок