"Збитки на більше мільйона гривень". У Сумах незадовільно працюють очисні споруди водоканалу – екоінспекція

"Збитки на більше мільйона гривень". У Сумах незадовільно працюють очисні споруди водоканалу – екоінспекція

У Сумах незадовільно працюють очисні споруди водоканалу
У Сумах незадовільно працюють очисні споруди водоканалу. Екоінспекція в Сумській обл.

Екологічна інспекція з'ясувала, що очисні споруди Сум працюють незадовільно – КП "Міськводоканал" не достатньою мірою забезпечує належний стан та роботу очисних споруд. Через це нараховані збитки на суму понад 1, 3 мільйони гривень. У водоканалі заперечили свою вину.

Про це повідомили в Державній екологічній інспекції у Сумській області.

Позапланова перевірка екоінспекції відбулася у травні на підставі скарг мешканців та погодження центрального органу влади у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Екоінспектори встановили, що комунальне підприємство не достатньою мірою забезпечує належний стан та роботу очисних споруд міста Суми. Через це відбувається скид недостатньо очищених вод у річку Псел в районі села Барвінкове Нижньосироватської сільської ради.

Також зафіксовано, що за останні три з половиною роки до Псла періодично потрапляли зворотні води із перевищенням вмісту фосфатів, нітратів, нітритів, заліза, завислих речовин, азоту амонійного та з підвищеним рівнем біологічного споживання кисню. На підставі цього інспекція порахувала збитки на суму понад 1, 3 мільйони гривень.

Розрахунки збитків Екоінспекція надіслала до КП "Міськводоканал" для добровільного відшкодування і направила матеріали з ознаками кримінального злочину до правоохоронців.

Речниця пресслужби міськводоканалу Вікторія Журавльова в коментарі Суспільному повідомила, що КП "Міськводоканал" не вбачає своєї вини: "КП стало заручником ситуації, експлуатуючи споруди, які були збудовані у 70-х роках. Радянська технологія вже давно не здатна очищати таку концентрацію забруднень, які надходять від міста". Захисні споруди потребують реконструкції, наголосила речниця. Міськводоканал надсилав листи щодо цього до міської ради.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок