42-річний сумчанин Олександр Шаповал має звання Почесного і Заслуженого донора України. Вже 17 років чоловік благодійно здає кров, поєднуючи добру справу з військовою службою. З нагоди Міжнародного дня донорства, який відзначають 14 червня, чоловік поділився з Суспільним своєю історією.
"Вперше став донором у 25 років, коли дитина товариша захворіла і дуже потребувала крові. Після того, як вона пішла на одужання, я зрозумів, що потрібно продовжувати цю добру справу і надалі. Кров врятувала дитинці життя", – розповів чоловік.
Олександр Шаповал у 2017 році отримав звання Почесного донора України, а у 2021 – Заслуженого донора України. На рахунку чоловіка понад 150 донацій:
"Коли я отримав звання Почесного донора, почали йти більше людей здавати кров, долучилися багато моїх знайомих. Отримавши звання Заслуженого донора в думках було лише те, що моя мати виростила людину, яка здатна дарувати людям добро. Раніше я здавав кров для людей, котрі постраждали внаслідок ДТП, для дитячої онкогематології хворим дітям, людям на операції. А зараз, внаслідок повномасштабного вторгнення, багато поранених і крові треба ще більше".
У 2022 році Олександр Шаповал вступив до територіальної оборони Сумщини, тому займатися донорством стало важче через особливий графік і режим дня. Але у вільний час здає кров, плазму або тромбоцити, розповів чоловік.
"Я був направлений на курси тактичної медицини, освоїв курс бійця-рятувальника. У цивільному житті я допомагав як донор, а зараз можу передавати знання іншим – як врятувати себе та інших на полі бою. Я можу рятувати тепер своїми знаннями поранених товаришів", – розказав чоловік.
Олександр вважає, що здавати кров означає віддавати частинку себе, а отже це є благодійною справою. "Мене мотивує продовжувати цю справу. Не те що у мене багато цієї крові, а те, що у когось її зовсім мало. Ми, донори, загальними зусиллями робимо добру справу", – додав Олександр.
Авторка – Діана Фролова.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram