Лікарні Сумщини уклали договори на 15, 3 млн грн для безкоштовного спостереження вагітності

Лікарні Сумщини уклали договори на 15, 3 млн грн для безкоштовного спостереження вагітності

У 2024 році на Сумщині спостерігати вагітність безкоштовно можна у 19 медзакладах області, які мають відповідний договір із Національною службою здоров’я України.

Про це повідомили в НСЗУ.

Ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет Програми медичних гарантій. На 2024 лікарні Сумської області мають договори на суму 15, 3 млн грн.

Для безоплатного ведення вагітності жінці потрібно обрати медзаклад, що має договір з НСЗУ за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. За ведення однієї вагітності  держава щомісяця платить лікарні 786 грн. Ця сума гарантує УЗД-дослідження, всі необхідні скринінги, лабораторні аналізи, консультації лікаря, який веде вагітність, інформаційна підготовка до пологів та батьківства, направлення на профілактичні щеплення, психологічна підтримка, а також консультації вузьких спеціалістів.

Жінка може звернутися по послугу самостійно або за направленням свого сімейного лікаря. Від початку 2024 року станом на 1 травня в Сумській області послугу отримали 3 059 пацієнток.

У Сумській області за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” можна відвідувати медзаклади в Сумах, Білопіллі, Глухова, Конотопі, Лебедині, Охтирці, Путивлі, Ромнах, Тростянці та Шостці.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок