Михайло Волов презентував виставку "Місто серця, мрій та спогадів", присвячену Сумам

Михайло Волов презентував виставку "Місто серця, мрій та спогадів", присвячену Сумам

Сумський митець Михайло Волов презентував виставку графічно-живописних робіт під назвою "Місто серця, мрій та спогадів". Про свій творчий шлях та мрії розповів Суспільному.

"Олівець був моєю кращою іграшкою, з часом став моїм кращим другом, і я його ніколи в житті не кидав, хоча займався різними справами, різною діяльністю. Але з 16-го року я вирішив, що буду займатися виключно малюванням", — розповідає про свій творчий шлях сумський художник Михайло Волов.

Волов
Михайло Волов. Суспільне Суми

Митець презентував близько 30 своїх робіт в стінах дитячої художньої школи. Виставку назвав "Місто серця, мрій та спогадів". Присвячена вона місту Суми, його цікавим куточкам і місцевим жителям, розповів автор графічно-живописних робіт.

Волов
Виставка Михайла Волова. Суспільне Суми

"Ось ви бачите хлопчика, який грає на Сотні, бабуська, яка торгує квітами на Театральній площі. Це дівчина біля пішохідного мосту біля «Здибанки» займається зранку йогою, а я вже її там підмітив", — говорить художник.

Волов
Виставка Михайла Волова. Суспільне Суми

Зараз Михайло Волов викладає в художній школі, а колись навчався у цьому класі, розповідає його вчителька, а нині – колега Тетяна Суркова. "45 років тому мати привела до мене маленького чорноокого хлопчика. Він був найменший в групі, але від природи дуже обдарований. Дуже талановитий, відчував колір, в графіці гарно себе показував. У мене досі збереглися його роботи як пам'ять", — згадує пані Тетяна.

Волов
Художня школа. Суспільне Суми

Роботи Михайла Волова зберігаються в державних та приватних колекціях України та за кордоном: у США, Польщі, Македонії. Автор є ілюстратором 50 літературних видань, розповів про колегу директор дитячої художньої школи.

Волов
Виставка Михайла Волова. Суспільне Суми

"Випадкова зустріч в колі митців звела мене з цією творчою особистістю. Перед особистим знайомством я побачив творчі роботи. Декілька років тому Михайло Юрійович провів майстер-клас для учнів художньої школи. Мене вразив темп роботи майстра: за півтори години було відпортретовано 12 учнів нашої школи, я взяв це на замітку. І зараз Михайло Юрійович є викладачем нашої школи", — сказав Павло Остапенко.

Волов
Виставка Михайла Волова. Суспільне Суми

У лютому роботи Михайла Волова експонувалися в сумському художньому музеї. 20 його робіт залишилися в стінах закладу. "Виставка була не традиційна для нашого музею. Це був зовсім свіжий ковток повітря. Всі звикли, що наш музей – це щось стабільне, більш класичне. А карикатура близька кожній людині, тим більш в такі важкі часи. Це зовсім інші енергії", — розповіла директорка музею Влада Ярмак.

Художник ділиться: мріє, щоб у Сумах з'явилися мурали за його роботами, а на них були зображені міські контактні скульптури.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок