У Сумах депутати об'єднали гімназію №1 та школу №12, створивши новий ліцей №33

У Сумах депутати об'єднали гімназію №1 та школу №12, створивши новий ліцей №33

22 травня депутати Сумської міськради проголосували за приєднання гімназії №1 та школи №12, створивши новий ліцей №33.

28 депутатів проголосували за це рішення.

28 лютого рішенням депутатів під час сесії Сумської міськради було створено ліцей №33. Згідно з даними Єдиного держреєстру юридичних осіб директоркою ліцею № 33 у Сумах стала Ірина Губська.

“Це не питання вирішення спору двух шкіл, це питання державної реформи. В перспективі це буде стосуватися не лише гімназії №1 та школи №12”, – зазначив депутат міськради Вадим Акпєров.

"Ми рухаємось в нову мережу і розглядаємо не окремі заклади, а в цілому затвердження нової мережі згідно освітньої реформи. В області планується 42 ліцеї, з них 15 будуть у Сумах. Є певний графік від якого ми не можемо відхилятися, він затверджений відповідним законом про повну загальну середню освіту. Там є чотири етапи. Підготовчий почнеться з 1 вересня 2024 року. Фінальний планується на 30-ті роки", — пояснив начальник Сумської МВА Олексій Дрозденко.

"Звертаюся до вас від імені батьків, від імені вчителів гімназії №1 з проханням виключити гімназію з цього проєкту рішення. Ми днями почали більш інтенсивні переговори з Сумським державним університетом з питань співпраці і з можливістю переміщення гімназії до корпусів СумДУ. Вчора ми підписали лист про укладення меморандуму про співпрацю між нашими закладами", — зазначила представниця гімназії Ольга Глушенко.

Окрім цього, було зібрано 669 підписів батьків, які засвідчили готовність перенести гімназію №1 за іншою юридичною адресою.

"Вважаємо, що іншого альтернативного закладу середньої освіти у нашому місті просто немає", — додала пані Ольга.

У Сумах депутати об'єднали гімназію №1 та школу №12, створивши новий ліцей №33
Перформанс, 21 травня, Суми. Суспільне Суми

Крім цього, 21 травня в Сумах відбувся перформанс. Організаторами заходу були батьки та учні гімназії №1, які не згодні з рішенням місцевої влади ліквідувати заклад. Учасники акції ходили містом несучи труну, і поклали квіти біля пам'ятника Івану Харитоненку.

Що ще відомо про сесію Сумської міської ради 22 травня

  • Депутати проголосували за затвердження заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Ним став Дмитро Денисенко.
  • Крім цього, депутати проголосували за дострокове припинення повноважень та звільнення Ігоря Верніченка з посади старости Стецьківського старостинського округу Сумської МТГ.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок