Держекоінспекція у Сумській області закрила ввезення на Роменський полігон твердих відходів: що сталося

Держекоінспекція у Сумській області закрила ввезення на Роменський полігон твердих відходів: що сталося

Процес опломбовування сміттєзвалища в Роменській громаді
Процес опломбовування сміттєзвалища в Роменській громаді. Фото: Державна екологічна інспекція у Сумській області

9 квітня 2024 року, спеціалісти Державної екологічної інспекції у Сумській області опломбували контрольно-пропускний пункт полігону складування твердих побутових відходів на території колишньої Пустовійтівської сільської ради Роменського району.

Про це повідомила Державна екологічна інспекція в Сумській області.

Держекоінспекція у Сумській області опломбувала в’їзд на Роменський полігон твердих відходів: що сталося
Процес опломбовування сміттєзвалища в Роменській громаді. Фото: Державна екологічна інспекція у Сумській області

За їх даними, полігон, який розташований за 10 км від Ромен, понад 11 років незаконно використовується для захоронення твердих побутових відходів попри рішення про повну заборону його експлуатації, яку виніс Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Сумської області у 2013 році.

Опломбування проводиться інспекцією вже не вперше.

Проте ні систематичне притягнення посадових осіб до відповідальності, ні рішення суду, ні опломбований в’їзд на полігон не зупиняє роменську владу та комунальників продовжувати порушувати вимоги чинного законодавства.

На підставі заяв інспекції до Роменського ВП ГУНП було відкрите кримінальне провадження за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.382 КК України (невиконання судового рішення). Наразі, досудове розслідування триває.

Що відомо про сміттєвий полігон у Пустовійтівці

  • 30 травня біля с. Пустовійтівка Роменського району на Сумщині сталася пожежа на полігоні твердих побутових відходів. Через пожежу у повітря потрапили речовини, отруйні для людей та навколишнього природного середовища.
  • У січні 2013 року Держекоінспекцією було ухвалене рішення про заборону використання цього сміттєзвалища. У 2020 році Окружний адміністративний суд зобов’язав екоінспекцію опломбовувати полігон.
  • У серпні 2021 року на сміттєзвалищі була пожежа. У грудні 2019 там сталися дві пожежі, які рятувальники гасили кілька днів.
  • Полігон розташований в природоохоронній зоні, поряд із заповідником "Гора Золотуха". У 1937 році геологи під керівництвом Федора Лисенка відкрили у цьому пагорбі поклади нафти. Пізніше також довели, що в цьому місці є поклади кам'яної та калійної солей і гіпсу. Федір Лисенко був розстріляний, його наукові розвідки присвоїли інші вчені. У середині XX століття дослідження на Золотусі припинили, натомість туди почали звозити сміття.
  • У червні 2020 року жителі Пустовійтівки перекривали дорогу, бо не хотіли приєднуватися до Роменської ОТГ. Тоді вони говорили, що протестують в тому числі й проти того, щоб з Ромнів возили сміття на полігон біля Пустовійтівки.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок