На Сумщині засудили "обмежено придатного чоловіка" за ухиляння від мобілізації: що відомо про цю справу

На Сумщині засудили "обмежено придатного чоловіка" за ухиляння від мобілізації: що відомо про цю справу

Лебединським районним судом Сумської області 29 січня 2024 року засуджено до 3 років ув'язнення чоловіка, якого обвинувачували в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації. За даними вироку, у жовтні 2022 військово-лікарська комісія визнала чоловіка "обмежено придатним" через проблеми з хребтом.

Про це йдеться у вироку, який опубліковано у Єдиному реєстрі судових рішень.

За матеріалами справи, чоловік, перебуваючи на військовому обліку не маючи підстав на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, при спробі вручити повістку для відправки у військову частину для проходження військової служби по мобілізації відмовився її отримувати в категоричній формі, спираючись на те, що у нього стан здоров`я не дозволяє проходити військову службу.

На суді, лікар-терапевт "Лебединської лікарні ім. К.О. Зільберника" розповів, що обвинувачений проходив ВЛК ще у травні 2022 року, але заключення отримав 24 жовтня 2022 року. Весь цей час він перебував на обстеженні. Рішенням ВЛК він визнаний обмежено придатним до військової служби, з діагнозом "остеохондроз грудо-поперекового відділу хребта, больовий синдром, протрузії дисків т3, т4, т7, т8, спондилоартроз, протрузії дисків л3, л4, л5, с1, помірне порушення функцій хребта".

За показаннями чоловіка, він надав у військкомат статтю та висновок, що є "обмежено придатним", там йому повідомили, щоб він до пройшов комісію та оскільки у нього проблеми із здоров`ям до нього претензій не буде. Але вже через нетривалий час йому зателефонували, щоб він отримав бойову повістку. Обвинувачений вважає, що медична комісія не об`єктивно оцінила стан його здоров`я, не врахувала стан його хребта. Висновок ВЛК він не оскаржував, тому, що звик довіряти людям. Свою вину він не визнає, тому що не переховувався від військкомату, від проходження військової служби не відмовляється.

Тож суд постановив, що у чоловіка були відсутні обставини, які передбачені статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", які надавали б йому право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Він ухилився від призову на військову службу.

Наразі вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в установленому законом порядку.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок