З початку епідсезону у Сумській громаді на коронавірус захворіло близько 1600 людей. Де можна вакцинуватися

З початку епідсезону у Сумській громаді на коронавірус захворіло близько 1600 людей. Де можна вакцинуватися

З початку епідеміологічного сезону гострих вірусних інфекцій у Сумській громаді на коронавірус захворіло близько 1600 людей, двоє — померли. Про це повідомила начальниця міського управління охорони здоров'я під час брифінгу.

Медичний директор "Центру первинної медико-санітарної допомоги №2" Людмила Цюкало розповіла про симптоматику, що характерна зараз для перебігу коронавірусної інфекції у людей: "Підвищення температури тіла до 38 градусів, ломота в тілі, біль в горлі, першіння, загальна слабкість, недомагання. Звертатися до лікаря потрібно обов'язково. Лікар огляне, збере скарги, анамнез, за необхідності проведе тестування або швидким тестом, або візьме мазок на ПРЛ".

Лікарня Суми
Фото: Суспільне Суми

Директорка "Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2" Ганна Івженко говорить: на прикладі їхнього закладу спостерігають підвищення захворюваності на COVID-19. Насамперед медики радять щепитися тим, хто перебуває в групах ризику. "Спостерігаємо захворюваність легкого і середнього ступеня, важкого перебігу мало спостерігаємо. Дієвим і дешевим способом захистити себе є щеплення: двома дозами і двом бустерними дозами. На даний час в нашому центрі в наявності вакцина Pfizer", — повідомила жінка.

Вакцинація від коронавірусу
Фото: Суспільне Суми

Марина – одна з тих, хто прийшов в амбулаторію, щоб вакцинуватися. До цього отримала дві дози вакцини від коронавірусної інфекції. "Вважаю, що це обов'язково робити всім, адже це турбота про власне здоров'я, особливо в період, коли ковід широко поширений. Це дуже необхідно", — зазначила жінка.

"Перед щепленням потрібно заповнити поінформовану згоду на щеплення. Далі ми ідентифікуємо пацієнта, він повинен пред'явити документи. В електронній системі ми знаходимо електронну картку цього пацієнта, проводимо частковий медогляд, пацієнт отримує щеплення і 30 хвилин в коридорі очікує", — розповіла лікарка Ольга Литвиновська.

Вакцина
Фото: Суспільне Суми

Начальниця міського Управління охорони здоров'я Олена Чумаченко зазначила: "Люди, які завершили цикл вакцинації, зараз мають отримати бустерну дозу. Ті, хто не вакцинувався першими двома дозами, отримують повний цикл вакцинації. Ті пацієнти, що не пам'ятають, коли вони щеплювалися, мають звернутися до сімейного лікаря, який нагадає і порадить, яку дозу вони мають отримати".

Зробити щеплення від COVID-19 можна у міських амбулаторіях «Центрів первинної медико-санітарної допомоги» в будні з 9:00 до 15:00 та в суботу з 9:00 до 12:00. Для вакцинації слід взяти з собою паспорт.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок