Людей, які живуть у п’ятикілометровій прикордонній зоні, необхідно евакуювати — голова Сумської ОВА

Людей, які живуть у п’ятикілометровій прикордонній зоні, необхідно евакуювати — голова Сумської ОВА

Село Павлівка на Сумщині
. Прикордонне село Павлівка на Сумщині, червень 2023. Фото: Андрій Юрченя

На Раді оборони Сумщини прийняли рішення про необхідність підготовки та проведення евакуації місцевих жителів населених пунктів області, що знаходяться у п’ятикілометровій прикордонній зоні, повідомили у військовій адміністрації.

Знаходження у п’ятикілометровій зоні цивільних мешканців не дає змоги українським військовим ефективно реагувати на дії зі сторони РФ, йдеться у повідомленні.

Наразі обласна військова адміністрація готує розпорядження щодо евакуації людей із цієї зони. Евакуація буде проводитись з відповідним прикриттям військових ЗСУ. Її розпочнуть після того, як кожній родині будуть роз’яснені їхні права, будуть забезпечені необхідні засоби і ресурси, і коли люди будуть готові до переміщення.

В ОВА зазначили, що загалом з січня по липень 2023 року у прикордонних громадах області від обстрілів загинуло 35 цивільних осіб, а за останній місяць – 17 людей, з яких 1 дитина.

Також у повідомленні зазначили, що останнім часом на територію Сумщини частіше заходять російські ДРГ. У червні така група розстріляла лісівників у Середино-Будській громаді, а у липні — двох цивільних людей у Шалигинській громаді.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок