"Я закоханий у наш народ". Волонтери з Кам'янського збирають гроші для військових на Театральній площі у Сумах

"Я закоханий у наш народ". Волонтери з Кам'янського збирають гроші для військових на Театральній площі у Сумах

Волонтери з Кам'янського збирають гроші для ЗСУ на Театральній площі у Сумах
. Фото: Суспільне Суми

Двоє волонтерів з Кам`янського розмістили на Театральній площі у Сумах трофеї війни. Обидва чоловіки воювали, а зараз збирають гроші для воїнів на передову, аби придбати автівки та необхідну амуніцію.

Волонтери з Кам'янського збирають гроші для військових на Театральній площі у Сумах
Фото: Суспільне Суми

Таку інсталяцію привезли на Театральну площу у Сумах на кілька днів волонтери із Кам`янського, що на Дніпропетровщині. Волонтер Андрій Мазур розповів: "У 2014 році завдяки волонтерам українська армія вистояла. Тому що у 2014 році забезпечення дуже, дуже слабке було і зараз ми виконуємо те, що волонтери робили в 2014".

Волонтер Андрій Мазур у Сумах
Андрій Мазур. Фото: Суспільне Суми

Андрій – ветеран АТО. На початку повномасштабного вторгнення, згадує чоловік, у військкоматі не хотіли його брати на службу, але він домігся, щоб служити у 25-й бригаді. Нині на реабілітації після поранень. Тож вирішив допомогти зібрати грошей для побратимів і запропонував спершу вийти на площу у рідному Кам`янському народному герою України Юрію Лазарьонку. "Давай вийдемо до супермаркета, постоїмо, от зробимо інсталяцію, виставку, що так і так, хлопцям треба "Мавік". Давай вийдемо, вийшли, постояли, я навіть не сподівався, що так станеться, але ми за 5 годин зібрали на "Мавік". – Це скільки? – Іванич купляв у Польщі, 75 тисяч гривень", — згадує Юрій.

Волонтери починали збирати гроші у соцмережах, серед експонатів мають фотозвіт наданої захисникам допомоги. "Соцмережею дуже довго. Ми усвідомили, що треба йти до людей. Треба з людьми спілкуватись", — зазначив Юрій Лазарьонок.

Також серед експонатів – форма російських воїнів та різні використані боєприпаси. "З мого тут тільки бронік і залишки автомата мого сина. А решту ми збирали по музеях, у побратимів, у кого що. Як кажуть – з миру по нитці. Зі стінгера був збитий літак під Горлівкою. Це ми стояли хлопець нам приніс від американської гаубиці лінзу – просто подарував. А це мій рятівник подарував – це москальська гільза від далекобійної гармати", — розповідає Юрій.

Інсталяція трофеїв у Сумах
Фото: Суспільне Суми

У 2014 Юрій потрапив до російського полону. Тоді російська сторона виклала відео допиту з чоловіком. Повернувся додому у лютому 2015-го. Два місяці тому йому надали звання Народний герой України. На виставці, розповідає, є і зброя від рятівника, який допоміг визволити його з полону: "Володя Коротун – мій янгол-охоронець. Коли я був у полоні, він мене звідти викрав. Вони там отетеріли. Кажуть – він ще тут три дні назад баланду розносив, а зараз інтерв’ю в Дніпрі дає".

Волонтер Юрій Лазарьонок у Сумах
Юрій Лазарьонок. Фото: Суспільне Суми

З початком повномасштабної війни Юрій знову долучився до війська. Весною 2022 року був евакуйований пораненим з Лисичанська. Тож зараз намагається допомогти побратимам волонтерством. Нині чоловіки організували другий тур містами України. Говорять, воїнам на передову хочуть придбати авто та три квадрокоптери. За ними вже черга. "Це розхідний матеріал, автівки дуже швидко виходять з ладу. Квадрокоптери також РФ сажає наші, і навпаки: українська армія їхні", — розповів Андрій.

Волонтери з Кам'янського збирають гроші для військових на передову
Фото: Суспільне Суми

На виставці можна взяти до рук зброю, витерти ноги об форму російських солдатів та запустити дротики у портрет російського президента.

"Є звітність. Якщо є довіра, є звітність – це треба у великих масштабах. Тому що ми воюємо, тому що нас знесуть, якщо ми не будемо воювати. У нас цивілізаційне зіткнення з росіянами вже четверте століття. Щоб ми вижили, щоб наші діти вижили", — ділиться сумчанин Євген.

Свій перший тур заходом України розпочали близько місяця тому, розповідає Андрій Мазур: "Кропивницький, Вінниця, Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Дрогобич, Луцьк, Рівне. Назбирали 8 тисяч доларів, купили за 6 тисяч доларів автівку, передали і квадрокоптер. Від себе хочу сказати, дуже сподобався Дрогобич. Із 10-ти людей, які проходили – дев’ять донатили. Невеликі кошти, але дуже вражені були".

Після Сум волонтери попрямують до Чернігова, а потім до Черкас. "Люди у нас дуже патріотичні. Я закоханий у наш народ", — говорить Юрій.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок