"Шукають жінок з інвалідністю". Як уникають отримання повісток на Сумщині

"Шукають жінок з інвалідністю". Як уникають отримання повісток на Сумщині

"Шукають жінок з інвалідністю". Як уникають отримання повісток на Сумщині
. Суспільне Суми

Як уникають отримання повісток на Сумщині, де мають право їх роздавати і куди відправляють мобілізованих — розповів керівник територіального центру комплектування Бурині Сергій Павлов.

Роздавати повістки мають право будь-де, зазначив начальник Буринського центру комплектування Сергій Павлов: "В законі не прописано, де забороняється роздавати повістки. Якщо в мене виходять військовослужбовці у місто, заходимо в магазини, дивимося людей, роздаємо повістки, на вокзалах роздаємо повістки, на блокпостах роздаємо повістки. Патрулювання теж, якщо ми бачимо, що йдуть підходящі люди, теж зупиняємо, питаємо, перевіряємо документи з поліцією, якщо людина не була в нас, ми теж даємо їм повістки".

"Шукають жінок з інвалідністю". Як уникають отримання повісток на Сумщині
Сергій Павлов/Фото: Суспільне Суми

За словами Сергія Павлова, комплектувати армію зараз непросто: "Зараз дуже багато розкидано по "ютубах", по месенджерах, що повістки не треба отримувати, що незаконно їх видають, що територіальні центри вважаються як незаконні формування. Плюс дуже багато людей, які могли б служити, та вони не хочуть, вони шукають жінок з інвалідністю, на них одружуються, надають документи. Починають вступати в університети, в училища різні, щоб за статтею 23Частина 1 статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначає відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. "відкосити" від армії, від призову по мобілізації".

Сам Сергій Павлов – кадровий військовослужбовець, починав службу в протиповітряній обороні СРСР. Вийшов на пенсію, а у 2020 році повернувся до ЗСУ.

"Потрапив у 58-му бригаду, проходив службу на Донбасі. Саме був у Новогродівці, Карлівці, Піски. "Гаряча точка" це були Піски, знаходився там наш батальйон 15-й, аеродром там (Донецький аеропорт - ред.)", — розповів пан Сергій.

За його словами, незалежно від ступеня підготовки мобілізованого, майже всіх спочатку відправляють на навчання:

"Військовозобов’язаних ми відправляємо, майже всіх, в учбові частини. Там вони проходять всю підготовку від 1 до 3 місяців. Є які проходять у нас, є які їдуть в інші країни: Польща, Німеччина, проходять там бойову підготовку. Люди які служили і мають досвід, відправляємо вже у бойові військові частини, але люди, які не служили – всі потрапляють в учбові частини".

Відправляючись до навчального центру, не треба брати із собою військове спорядження, сказав Сергій Павлов:

"На даний час, коли у нас військовозобов’язаний відправляється у військову частину або учбову частину, необхідно щоб у нього було у що перевдягнутися: труси, шкарпетки. А все решту забезпечує військова частина. Тобто і каремати, і речові мішки, і форму, і спорядження, все військова частина, згідно з нормами, військовослужбовцю видається".

Читайте також

  • Вручають повістки: історія добровольців з Бурині на Сумщині, які повернулися з Бахмута
  • Для чого потрібне приписне посвідчення та як його отримати — пояснюють у Сумському обласному терцентрі комплектування

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок